Bond ziet kansen voor klimmers met meer disciplines op Spelen LA
WOERDEN (ANP) - Het programma voor de sportklimmers op de Olympische Spelen wordt uitgebreid. "Een historische en logische stap", zegt Dick Boschman, technisch directeur van de Koninklijke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging (NKBV), over het besluit van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om in LA 2028 van boulder en lead twee aparte disciplines te maken. In Parijs werden die onderdelen nog gecombineerd en waren er verder alleen medailles te verdienen op de discipline speed.
"Ik ben blij dat het IOC erkenning geeft aan de boulder- en leadspecialisten", zegt Boschman, zelf tweemaal als schutter actief op de Spelen, op de website van de NKBV. "Het zijn echt verschillende disciplines die elk om een eigen voorbereiding en aanpak vragen. Voor Nederland biedt dit absoluut nieuwe kansen. Onze klimmers zijn vooral specialisten die laten zien dat ze bij de wereldtop horen. De bronzen medaille van Lynn van der Meer op het EK van 2024 bevestigt dat we meedoen op het hoogste niveau."
Met de drie disciplines volgt het IOC het normale WK-programma. Bij lead gaat het erom wie het verst komt op een lange technische route. Bij boulder komt de klimmer met de voeten maximaal 4 meter van de grond zonder touw en gordel. Bij speed klimmen twee klimmers naast elkaar zo snel mogelijk naar boven.
Lead-specialiste Van der Meer kwalificeerde zich niet voor de Spelen van Parijs."Voor mij verandert er niet direct iets. Ik ga door met mijn focus op lead en moet nog een beetje wennen aan het idee", zegt ze op de site van haar bond. "Toen ik jong was, was klimmen niet-olympisch en was het WK het grootste evenement. Daar werk ik ook dit jaar hard voor."
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
7 minuten geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
59 minuten geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
14 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geleden