Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond: vraag kandidaat boa-opleiding naar kansen op VOG

Bond: vraag kandidaat boa-opleiding naar kansen op VOG

BAARN (ANP) - De vakbond BOA ACP wil graag dat handhaversopleidingen van tevoren uitzoeken of een kandidaat-leerling wel in aanmerking komt voor een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG). Krijgen de studenten die namelijk niet, dan mogen ze niet op stage en kunnen ze naar een diploma en een baan als bijvoorbeeld buitengewoon opsporingsambtenaar (boa) fluiten. Zijn ze intussen wel voor de opleiding aangenomen, dan is er dus een opleidingsplek verspild, net als een studiejaar voor de jongere in kwestie.

Dat bevestigt adviseur Wout Jongman van de bond na een verhaal in De Telegraaf. De bond weet niet hoe vaak het voorkomt dat een leerling geen recht blijkt te hebben op een VOG, maar vindt alle voorkomende gevallen zonde. De vraag naar opleidingsplekken op het gebied van toezicht en handhaving is immers groot en de vraag naar gediplomeerden eveneens.

Probleem is echter volgens Jongman dat de opleidingen helemaal niet mogen vragen naar de kansen op een VOG, omdat het onderwijsministerie de scholen zo toegankelijk mogelijk voor iedereen wil houden. Het departement moet een en ander eerst toestaan, aldus Jongman, wil de door de bond gevreesde verspilling van opleidingsplekken en tijd worden voorkomen.

Meer uit Binnenland

Stille tocht in Rotterdam voor doodgeschoten Jahfairel

ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.

4 uur geleden
Marechaussee alert op verdachte Berlijn

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.

5 uur geleden
Festival Milkshake houdt minuut stilte na aanslag in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.

7 uur geleden
Geen Nederlanders onder slachtoffers aanslag in Berlijn

DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.

8 uur geleden
Arrestatie na mishandeling in Den Haag, twee mannen gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.

9 uur geleden
WorldPride Amsterdam: wij staan naast onze community in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".

10 uur geleden
NCTV wacht meer info uit Duitsland over aanslag Berlijn af

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."

10 uur geleden