Bond tegen vloeken: meeste kinderboeken bevatten grove taal
VEENENDAAL (ANP) - De meeste kinderboeken van de laatste tijd, namelijk 64 procent, bevatten grof taalgebruik. Dat concludeert de Bond tegen Vloeken in haar jaarlijkse onderzoek. De bond pluisde 25 boeken uit.
De bond zag zowel scheld- als vloekwoorden. "Dit varieert van enkele scheldwoorden zoals sukkel en idioot tot (verbasterde) vloekwoorden als verdomme en jemig", legt ze uit. In 48 procent van de onderzochte boeken komen één of meerdere (verbasterde) vloeken voor. Dat is aanzienlijk meer dan in 2021, waarin dit in 23 procent van de boeken het geval was.
"Schelden en vloeken in een kinderboek is niet nodig. Het is ook heel goed mogelijk om een mooi en spannend kinderboek te schrijven zonder grof en beledigend taalgebruik te gebruiken. Op zo’n manier is een boek écht een voorbeeld voor onze kinderen", aldus Kees van Dijk, directeur van de Bond tegen Vloeken.
De nagezochte boeken werden ofwel bekroond met een griffel, een bekende onderscheiding, ofwel uitgekozen door de zogenoemde Kinderjury.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Om zich beter te kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, hebben Aruba, Curaçao en Sint Maarten nu hun eigen klimaatscenario's. Het KNMI heeft die samen met de meteorologische instituten op de Caribische eilanden opgesteld.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclame in Den Haag vormt voor het demissionaire kabinet geen inspiratie om een landelijk verbod in te voeren. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat een nationaal verbod niet per se onmogelijk is, maar dat het juridisch nog te onzeker is.
24 minuten geledenBIERVLIET (ANP) - In meerdere plaatsen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen moeten mensen tot en met komende zaterdag hun kraanwater drie minuten koken, melden waterbedrijf Evides en de veiligheidsregio. Reden is een leidingbreuk, waardoor niet zeker is of het water veilig kan worden gedronken.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oprichting van een claimscommissie moet leiden tot "echte" betalingen van de geleden oorlogsschade in Oekraïne, zei president Volodymyr Zelensky dinsdagmiddag bij de internationale conferentie hierover in Den Haag. Hij verwacht "sterke en voldoende internationale steun, zodat mensen werkelijk voelen dat elke soort schade die is veroorzaakt door de oorlog kan worden gecompenseerd".
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Den Haag ook zijn Moldavische ambtsgenoot Maia Sandu ontmoet. "We bespraken mogelijke samenwerkingsgebieden en kwamen overeen om verder contact te houden. Ik heb de president ook geïnformeerd over onze inspanningen voor vrede, veiligheid en de wederopbouw van Oekraïne na het einde van de oorlog", schreef Zelensky op X.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oprichting van de commissie die de schadeclaims van Oekraïners gaat beoordelen is een "duidelijke boodschap" richting Rusland, zei demissionair premier Dick Schoof bij de conferentie hierover in Den Haag. "Dat nadat de vrede is bereikt, gerechtigheid zijn beloop moet krijgen."
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - 35 landen hebben in Den Haag getekend voor de oprichting van een internationale claimscommissie voor oorlogsschade in Oekraïne. Voor de oprichting waren minimaal 25 handtekeningen nodig. Het is nu aan deelnemende landen om het verdrag nog door hun parlement te loodsen. Dat duurt vermoedelijk nog maanden. Onder de ondertekenaars zijn naast Oekraïne en de Europese Unie onder meer ook gastland Nederland, en belangrijke Europese landen als Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. Niet eerder kreeg een verdrag van de Raad van Europa zo snel zo veel ondertekenaars, zeggen ingewijden.
1 uur geleden