
Bond stelt Marieke Faber aan als directeur toproeien
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeibond KNRB heeft Marieke Faber aangesteld als directeur toproeien. De nieuwe directeur wordt per 1 juni samen met de hoofdcoach verantwoordelijk voor het topsportprogramma van de roeisport.
Faber is momenteel werkzaam bij NOC*NSF als prestatiemanager topsportinfrastructuur en experts. "Ik kijk er ontzettend naar uit om aan de slag te gaan bij de KNRB en direct betrokken te zijn bij een bond die zo ongelooflijk goed heeft gepresteerd in Parijs", zei Faber via de bond.
"Het zijn grote schoenen om te vullen, maar met de kennis die ik meebreng vanuit NOC*NSF heb ik de ambitie om samen met de technische staf te werken aan het duurzaam maken van de prestaties en op zoek te gaan naar de juiste verschilmakers op weg naar Los Angeles", aldus Faber.
De Nederlandse roeiers veroverden tijdens de Olympische Spelen in Parijs vier keer goud, drie keer zilver en een keer brons. De volgende Spelen zijn in 2028 in Los Angeles.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
19 uur geleden