Bond spelersmakelaars: handelwijze Mislintat streng verboden
DEN HAAG (ANP) - De handelwijze van technisch directeur Sven Mislintat van Ajax is ten strengste verboden. Dat zegt Rob Jansen, voorzitter van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars. Ajax heeft op de laatste dag van de transferperiode een speler gekocht via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit in een privébedrijf van Mislintat. Volgens Jansen is deze actie volgens de regels van de mondiale voetbalbond FIFA reden voor een ontslag op staande voet.
"Dit is absurd en zakelijk heel gevaarlijk" zegt Jansen. "Dit zegt alles over de chaos bij de club. Lopende het onderzoek dat Ajax nu is gestart, had de club hem op non-actief moeten stellen. De club brengt zichzelf nog meer in de problemen door dit niet te doen."
Doordat Mislintat de transfer heeft laten doen door een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen heeft in zijn eigen bedrijf, profiteert Mislintat van de fee die het kantoor voor de transfer van Sosa van Ajax heeft gekregen. "Dat is zeer discutabel. Hij maakt op deze manier misbruik van zijn functie als directeur van de club." Het blijkt dat Sosa met klem is verzocht afscheid te nemen van zijn eigen zaakwaarnemer en in zee te gaan met een spelersmakelaar die verbonden is met het kantoor dat aandelen heeft in het bedrijf van Mislintat. "Dat is natuurlijk een kwalijke zaak", aldus Jansen.
Volgens Jansen heeft Ajax de situatie in de hand gewerkt door Mislintat alles in zijn eentje te laten doen. "Hij heeft hiermee een vrijbrief gekregen. Maar Ajax is een beursgenoteerd bedrijf. Dit kan ook grote consequenties hebben voor de aandelenkoers. Hij had dit nooit alleen mogen doen. Waar was bijvoorbeeld de financieel directeur tijdens deze transfer. Deze is hier mede verantwoordelijk voor."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
17 minuten geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
26 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
23 uur geleden