Bond spelersmakelaars: handelwijze Mislintat streng verboden
DEN HAAG (ANP) - De handelwijze van technisch directeur Sven Mislintat van Ajax is ten strengste verboden. Dat zegt Rob Jansen, voorzitter van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars. Ajax heeft op de laatste dag van de transferperiode een speler gekocht via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit in een privébedrijf van Mislintat. Volgens Jansen is deze actie volgens de regels van de mondiale voetbalbond FIFA reden voor een ontslag op staande voet.
"Dit is absurd en zakelijk heel gevaarlijk" zegt Jansen. "Dit zegt alles over de chaos bij de club. Lopende het onderzoek dat Ajax nu is gestart, had de club hem op non-actief moeten stellen. De club brengt zichzelf nog meer in de problemen door dit niet te doen."
Doordat Mislintat de transfer heeft laten doen door een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen heeft in zijn eigen bedrijf, profiteert Mislintat van de fee die het kantoor voor de transfer van Sosa van Ajax heeft gekregen. "Dat is zeer discutabel. Hij maakt op deze manier misbruik van zijn functie als directeur van de club." Het blijkt dat Sosa met klem is verzocht afscheid te nemen van zijn eigen zaakwaarnemer en in zee te gaan met een spelersmakelaar die verbonden is met het kantoor dat aandelen heeft in het bedrijf van Mislintat. "Dat is natuurlijk een kwalijke zaak", aldus Jansen.
Volgens Jansen heeft Ajax de situatie in de hand gewerkt door Mislintat alles in zijn eentje te laten doen. "Hij heeft hiermee een vrijbrief gekregen. Maar Ajax is een beursgenoteerd bedrijf. Dit kan ook grote consequenties hebben voor de aandelenkoers. Hij had dit nooit alleen mogen doen. Waar was bijvoorbeeld de financieel directeur tijdens deze transfer. Deze is hier mede verantwoordelijk voor."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
10 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
14 uur geleden