Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond kondigt staking bij Amazon in Duitsland op Black Friday aan

Bond kondigt staking bij Amazon in Duitsland op Black Friday aan

BERLIJN (ANP) - Een grote vakbond heeft personeel van vijf Duitse distributiecentra van Amazon opgeroepen om te staken tijdens Black Friday. Die koopjesdag is voor webshops als Amazon vaak een van de drukste dagen van het jaar. Met de acties wil de vakbond zijn eisen voor meer vaste banen en een zekerder inkomen voor werknemers kracht bijzetten

Personeel in Amazon-vestigingen in Koblenz, Leipzig, Rheinberg, Dortmund en Bad Hersfeld leggen het werk neer, meldt vakbond Verdi. Dit doet de bond naar eigen zeggen "om te verduidelijken wie die omzet mogelijk maakt en wie nog altijd op het begin van salarisonderhandelingen wacht".

Verdi voert sinds 2013 actie bij Amazon om een collectieve arbeidsovereenkomst. Alleen zo'n door de werkgever erkend akkoord zou werknemers beschermen tegen willekeur. Nu vreest Verdi dat Amazon eerdere afspraken over loonsverhogingen en beter arbobeleid zonder problemen weer kan intrekken.

Andere landen

Amazon noemt de arbeidsvoorwaarden en lonen juist "excellent". "Het is niet voor niets dat de helft van onze collega's al meer dan vijf jaar bij ons werken", stelt een woordvoerder van het bedrijf.

Ook in andere landen voert personeel van het Amerikaanse techbedrijf acties. Zo heeft de vakbond Teamsters een staking aangekondigd in Palmdale in Californië. In Noord-Italië valt een werkonderbreking bij Amazon in de provincie Piacenza samen met een algehele staking in de noordelijke regio's.

Nederland

In een aantal andere landen, waaronder Nederland, staan protesten tegen Amazon op de planning. Ze staan aangekondigd op de website Make Amazon Pay Day, die is opgezet door vakbonden en mensenrechten- en milieuorganisaties uit ruim twintig landen.

Black Friday is een uit de Verenigde Staten overgewaaid fenomeen en slaat op de dag na de feestdag Thanksgiving. Veel winkeliers stunten dan met hun prijzen om nog zoveel mogelijk te verdienen.

Meer uit Financieel

Fed-voorzitter Jerome Powell blijft in bestuur centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.

18 minuten geleden
Onenigheid vertraagt publicatie Belgisch inflatiecijfer met uren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.

41 minuten geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

1 uur geleden
KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

1 uur geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

2 uur geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

2 uur geleden