Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond kondigt staking bij Amazon in Duitsland op Black Friday aan

Bond kondigt staking bij Amazon in Duitsland op Black Friday aan

BERLIJN (ANP) - Een grote vakbond heeft personeel van vijf Duitse distributiecentra van Amazon opgeroepen om te staken tijdens Black Friday. Die koopjesdag is voor webshops als Amazon vaak een van de drukste dagen van het jaar. Met de acties wil de vakbond zijn eisen voor meer vaste banen en een zekerder inkomen voor werknemers kracht bijzetten

Personeel in Amazon-vestigingen in Koblenz, Leipzig, Rheinberg, Dortmund en Bad Hersfeld leggen het werk neer, meldt vakbond Verdi. Dit doet de bond naar eigen zeggen "om te verduidelijken wie die omzet mogelijk maakt en wie nog altijd op het begin van salarisonderhandelingen wacht".

Verdi voert sinds 2013 actie bij Amazon om een collectieve arbeidsovereenkomst. Alleen zo'n door de werkgever erkend akkoord zou werknemers beschermen tegen willekeur. Nu vreest Verdi dat Amazon eerdere afspraken over loonsverhogingen en beter arbobeleid zonder problemen weer kan intrekken.

Andere landen

Amazon noemt de arbeidsvoorwaarden en lonen juist "excellent". "Het is niet voor niets dat de helft van onze collega's al meer dan vijf jaar bij ons werken", stelt een woordvoerder van het bedrijf.

Ook in andere landen voert personeel van het Amerikaanse techbedrijf acties. Zo heeft de vakbond Teamsters een staking aangekondigd in Palmdale in Californië. In Noord-Italië valt een werkonderbreking bij Amazon in de provincie Piacenza samen met een algehele staking in de noordelijke regio's.

Nederland

In een aantal andere landen, waaronder Nederland, staan protesten tegen Amazon op de planning. Ze staan aangekondigd op de website Make Amazon Pay Day, die is opgezet door vakbonden en mensenrechten- en milieuorganisaties uit ruim twintig landen.

Black Friday is een uit de Verenigde Staten overgewaaid fenomeen en slaat op de dag na de feestdag Thanksgiving. Veel winkeliers stunten dan met hun prijzen om nog zoveel mogelijk te verdienen.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

8 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

11 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

11 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

12 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

13 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

13 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

13 uur geleden