Bond: fysio's dreigen er massaal de brui aan te geven
AMERSFOORT (ANP) - Meer dan zes van de tien eerstelijnsfysiotherapeuten, 65 procent, denkt er weleens over om met dit werk te stoppen, meldt de Fysiovakbond op basis van onderzoek onder 1330 collega's in loondienst. Ze zijn met name ontevreden over de arbeidsvoorwaarden. Die geven ze gemiddeld met een 5,9 nog geen voldoende.
"Omdat er al twintig jaar geen cao meer voor hen is, lopen de arbeidsvoorwaarden van eerstelijnsfysio's steeds verder uit de pas. Hun salaris ligt tussen de 35 en 42 procent lager dan collega's die in het ziekenhuis of in de ouderenzorg werken", constateert de bond.
Op het eerste gezicht lijken de fysio's nog wel een redelijk salaris lijken te krijgen, aldus de bond. "Maar onder aan de streep ontstaat een inkomensplaatje waarvan het moeilijk rondkomen is. Dat komt door de uitzonderlijke, maar ook uiteenlopende arbeidsvoorwaarden. Fysiotherapeuten moeten hun eigen pensioen betalen. Ook draaien ze op voor noodzakelijke kosten voor verplichte scholing en hun kwaliteitsregistraties." Het bruto jaarsalaris is gemiddeld iets meer dan 51.000 euro bij een voltijdsverband.
'Maatschappelijke impact'
Ook hoort de bond dat vakanties niet worden doorbetaald en dat collega's salaris moeten terugbetalen als de omzet tegenvalt. Ook doen ze vaak nog werk in hun "eigen tijd", gemiddeld 3,6 uur per week.
Voorzitter Bob van Ravensberg van de bond zegt dat al dat gevreesde vertrek "rampzalig" zou zijn. "Mensen moeten langer wachten op behandeling van een fysiotherapeut en het duurt langer voordat ze weer aan het werk kunnen. Het ontbreken van goede arbeidsvoorwaarden kan dus leiden tot grote maatschappelijke impact."
Er zijn al langer zorgen over de uitstroom, die ook in politiek Den Haag niet onbekend is.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.
25 minuten geledenTER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.
4 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
19 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
19 uur geleden