Bond: fysio's dreigen er massaal de brui aan te geven
AMERSFOORT (ANP) - Meer dan zes van de tien eerstelijnsfysiotherapeuten, 65 procent, denkt er weleens over om met dit werk te stoppen, meldt de Fysiovakbond op basis van onderzoek onder 1330 collega's in loondienst. Ze zijn met name ontevreden over de arbeidsvoorwaarden. Die geven ze gemiddeld met een 5,9 nog geen voldoende.
"Omdat er al twintig jaar geen cao meer voor hen is, lopen de arbeidsvoorwaarden van eerstelijnsfysio's steeds verder uit de pas. Hun salaris ligt tussen de 35 en 42 procent lager dan collega's die in het ziekenhuis of in de ouderenzorg werken", constateert de bond.
Op het eerste gezicht lijken de fysio's nog wel een redelijk salaris lijken te krijgen, aldus de bond. "Maar onder aan de streep ontstaat een inkomensplaatje waarvan het moeilijk rondkomen is. Dat komt door de uitzonderlijke, maar ook uiteenlopende arbeidsvoorwaarden. Fysiotherapeuten moeten hun eigen pensioen betalen. Ook draaien ze op voor noodzakelijke kosten voor verplichte scholing en hun kwaliteitsregistraties." Het bruto jaarsalaris is gemiddeld iets meer dan 51.000 euro bij een voltijdsverband.
'Maatschappelijke impact'
Ook hoort de bond dat vakanties niet worden doorbetaald en dat collega's salaris moeten terugbetalen als de omzet tegenvalt. Ook doen ze vaak nog werk in hun "eigen tijd", gemiddeld 3,6 uur per week.
Voorzitter Bob van Ravensberg van de bond zegt dat al dat gevreesde vertrek "rampzalig" zou zijn. "Mensen moeten langer wachten op behandeling van een fysiotherapeut en het duurt langer voordat ze weer aan het werk kunnen. Het ontbreken van goede arbeidsvoorwaarden kan dus leiden tot grote maatschappelijke impact."
Er zijn al langer zorgen over de uitstroom, die ook in politiek Den Haag niet onbekend is.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
7 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
10 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
11 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
11 uur geleden