Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond draagt viermansbob De Bruin voor ondanks missen norm Spelen

Bond draagt viermansbob De Bruin voor ondanks missen norm Spelen

VENLO (ANP) - Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) heeft piloot Ivo de Bruin en zijn team van de viermansbob voorgedragen voor de Olympische Spelen in Beijing. De Bruin heeft voldaan aan de internationale eisen, maar niet aan de limieten van NOC*NSF. Desondanks heeft de bond bij de sportkoepel gepleit dat de bobsleeërs een kans op de Spelen moeten krijgen, bevestigt technisch directeur Vincent Kortbeek.

De Bruin moest afgelopen zondag minimaal een achtste plek halen met de viermansbob bij de wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz om zich op eigen kracht te plaatsen voor de Spelen van Beijing. De viermansbob eindigde echter als zeventiende. Twee keer de elfde plaats en een keer twaalfde waren de beste uitslagen, waar een top 8-notering gevraagd was.

Omdat de bobsleeërs hebben voldaan aan de internationale eisen, kunnen ze worden voorgedragen. "Het verschil met de gewenste top 8-plaats is enkele keren heel klein geweest en de bobsleeërs hebben in de afgelopen jaren niet de optimale omstandigheden gehad. Dat is een wrang gevoel voor ons", zegt de technisch directeur. Of de bobsleeërs een kans maken op toewijzing, kan Kortbeek lastig zeggen. "Er is een kans. NOC*NSF heeft niet direct nee geroepen en wilde meer toelichting. Die hebben we gegeven."

Sterkste opstelling

De bond heeft verschillende argumenten aangedragen waarom de bobsleeërs wel in actie zouden moeten komen. Allereerst wijst Kortbeek op de teamsamenstelling. "Het team heeft alleen de eerste wedstrijd in de sterkste opstelling kunnen starten en toen bleven ze 11 honderdsten van een seconde verwijderd van de achtste plek. Maar Janko Franjic en Stephan Huis in 't Veld zouden nu weer terug zijn."

Daarnaast heeft het team volgens Kortbeek in de afgelopen seizoenen maar op een beperkt aantal banen wedstrijden gehad. "Vanwege de coronapandemie zijn er geen wedstrijden geweest in Noord-Amerika, terwijl De Bruin daar veel meer ervaring heeft. Zij kunnen het niveau aan, maar hebben het jammer genoeg net niet voldoende laten zien."

Vergelijken

De technisch directeur wil verschillende gevallen liever niet met elkaar vergelijken. Hij wijst echter ook op de situatie rond skeletonster Kimberley Bos die vier jaar geleden aanvankelijk op de dertiende plaats buiten de normen viel, maar door een schorsing van een Russin voor haar in de stand alsnog als twaalfde een startbewijs kreeg. Op de Spelen eindigde Bos toen als achtste en deed ze vooral ook veel ervaring op. Dit seizoen won ze twee wedstrijden en het wereldbekerklassement.

Hij verwacht dinsdag een definitieve beslissing van de sportkoepel.

Meer uit Sport

Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

2 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

17 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden