Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond boos over niet delen lijst van zich misdragende passagiers

Bond boos over niet delen lijst van zich misdragende passagiers

BADHOEVEDORP (ANP) - Pilotenvakbond VNV is er verbolgen over dat zwarte lijsten met passagiers in Nederland nog steeds niet tussen luchtvaartmaatschappijen worden gedeeld. Eerder werd aangekondigd dat de overheid en de sector hun krachten zouden bundelen tegen passagiers die de orde verstoren. Maar eind vorig jaar liet minister Barry Madlener (Infrastructuur) de Tweede Kamer weten in het delen van zwarte lijsten toch geen oplossing te zien.

Volgens VNV-voorzitter Camiel Verhagen lijken luchtvaartmaatschappijen en de overheid onvoldoende urgentie te voelen. Daarmee zouden ze de mensen op de werkvloer en passagiers die last hebben van asociale passagiers in de steek laten. "Het is van de zotte dat iemand zich vandaag ernstig misdraagt en de vliegveiligheid bedreigt in een vlucht naar Curaçao en volgende week gewoon met een andere luchtvaartmaatschappij ongestraft terug kan vliegen", verklaart hij na berichtgeving door De Telegraaf.

Madlener beargumenteerde in zijn brief onder meer dat het delen van zwarte lijsten toch niet lijkt te werken. KLM en Transavia, beide onderdeel van Air France-KLM, delen volgens hem al sinds 2022 de zwarte lijsten met elkaar. "Ondanks het delen van de zwarte lijsten is in oktober 2024 het aantal ordeverstorende passagiers met 52 procent bij KLM en 168 procent bij Transavia ten opzichte van 2022 gestegen", schreef hij. Ook merkte hij op dat het telkens andere mensen zijn die voor overlast zorgen. "In de zaken die het OM hebben bereikt betrof het telkens misdragingen van andere passagiers." Madlener laat nog wel nader onderzoek verrichten naar de aard en omvang van de problematiek rond ordeverstorende passagiers.

Verhagen vindt dat de onderbouwing van de minister "rammelt aan alle kanten". "Zo wordt een coronajaar met veel minder vliegbewegingen vergeleken met afgelopen jaar om aan te tonen dat ondanks een gedeelde zwarte lijst tussen Transavia en KLM het aantal incidenten is toegenomen." In De Telegraaf werd duidelijk dat hij niet als enige teleurgesteld is over het niet doorzetten van de maatregel. Voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie sprak in de krant bijvoorbeeld van een "gemiste kans" en noemde de keuze van de minister "onbegrijpelijk".

Meer uit Financieel

Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

7 minuten geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

1 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

1 uur geleden
Groei aantal Amerikaanse toeristen in Europa vlakt af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.

1 uur geleden
Europese aandelenbeurzen sluiten fors hoger na inflatiecijfers VK

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz pleit voor minder sociale media voor kinderen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz steunt voorstellen om het gebruik van sociale media door kinderen te beperken. Dit vanwege zorgen over overmatig schermgebruik en de gevolgen daarvan voor de ontwikkeling van jongeren.

2 uur geleden
Duitse vakbond beschuldigt Tesla van creëren slechte werkomgeving

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste vakbond van Duitsland beschuldigt Tesla ervan een giftige werkomgeving te creëren in zijn autofabriek bij Berlijn. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's laat werknemers te hard werken en zet zieke medewerkers onder druk, aldus IG Metall woensdag.

3 uur geleden