Bond boos over niet delen lijst van zich misdragende passagiers
BADHOEVEDORP (ANP) - Pilotenvakbond VNV is er verbolgen over dat zwarte lijsten met passagiers in Nederland nog steeds niet tussen luchtvaartmaatschappijen worden gedeeld. Eerder werd aangekondigd dat de overheid en de sector hun krachten zouden bundelen tegen passagiers die de orde verstoren. Maar eind vorig jaar liet minister Barry Madlener (Infrastructuur) de Tweede Kamer weten in het delen van zwarte lijsten toch geen oplossing te zien.
Volgens VNV-voorzitter Camiel Verhagen lijken luchtvaartmaatschappijen en de overheid onvoldoende urgentie te voelen. Daarmee zouden ze de mensen op de werkvloer en passagiers die last hebben van asociale passagiers in de steek laten. "Het is van de zotte dat iemand zich vandaag ernstig misdraagt en de vliegveiligheid bedreigt in een vlucht naar Curaçao en volgende week gewoon met een andere luchtvaartmaatschappij ongestraft terug kan vliegen", verklaart hij na berichtgeving door De Telegraaf.
Madlener beargumenteerde in zijn brief onder meer dat het delen van zwarte lijsten toch niet lijkt te werken. KLM en Transavia, beide onderdeel van Air France-KLM, delen volgens hem al sinds 2022 de zwarte lijsten met elkaar. "Ondanks het delen van de zwarte lijsten is in oktober 2024 het aantal ordeverstorende passagiers met 52 procent bij KLM en 168 procent bij Transavia ten opzichte van 2022 gestegen", schreef hij. Ook merkte hij op dat het telkens andere mensen zijn die voor overlast zorgen. "In de zaken die het OM hebben bereikt betrof het telkens misdragingen van andere passagiers." Madlener laat nog wel nader onderzoek verrichten naar de aard en omvang van de problematiek rond ordeverstorende passagiers.
Verhagen vindt dat de onderbouwing van de minister "rammelt aan alle kanten". "Zo wordt een coronajaar met veel minder vliegbewegingen vergeleken met afgelopen jaar om aan te tonen dat ondanks een gedeelde zwarte lijst tussen Transavia en KLM het aantal incidenten is toegenomen." In De Telegraaf werd duidelijk dat hij niet als enige teleurgesteld is over het niet doorzetten van de maatregel. Voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie sprak in de krant bijvoorbeeld van een "gemiste kans" en noemde de keuze van de minister "onbegrijpelijk".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
39 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
3 uur geleden