Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bond boos over niet delen lijst van zich misdragende passagiers

Bond boos over niet delen lijst van zich misdragende passagiers

BADHOEVEDORP (ANP) - Pilotenvakbond VNV is er verbolgen over dat zwarte lijsten met passagiers in Nederland nog steeds niet tussen luchtvaartmaatschappijen worden gedeeld. Eerder werd aangekondigd dat de overheid en de sector hun krachten zouden bundelen tegen passagiers die de orde verstoren. Maar eind vorig jaar liet minister Barry Madlener (Infrastructuur) de Tweede Kamer weten in het delen van zwarte lijsten toch geen oplossing te zien.

Volgens VNV-voorzitter Camiel Verhagen lijken luchtvaartmaatschappijen en de overheid onvoldoende urgentie te voelen. Daarmee zouden ze de mensen op de werkvloer en passagiers die last hebben van asociale passagiers in de steek laten. "Het is van de zotte dat iemand zich vandaag ernstig misdraagt en de vliegveiligheid bedreigt in een vlucht naar CuraƧao en volgende week gewoon met een andere luchtvaartmaatschappij ongestraft terug kan vliegen", verklaart hij na berichtgeving door De Telegraaf.

Madlener beargumenteerde in zijn brief onder meer dat het delen van zwarte lijsten toch niet lijkt te werken. KLM en Transavia, beide onderdeel van Air France-KLM, delen volgens hem al sinds 2022 de zwarte lijsten met elkaar. "Ondanks het delen van de zwarte lijsten is in oktober 2024 het aantal ordeverstorende passagiers met 52 procent bij KLM en 168 procent bij Transavia ten opzichte van 2022 gestegen", schreef hij. Ook merkte hij op dat het telkens andere mensen zijn die voor overlast zorgen. "In de zaken die het OM hebben bereikt betrof het telkens misdragingen van andere passagiers." Madlener laat nog wel nader onderzoek verrichten naar de aard en omvang van de problematiek rond ordeverstorende passagiers.

Verhagen vindt dat de onderbouwing van de minister "rammelt aan alle kanten". "Zo wordt een coronajaar met veel minder vliegbewegingen vergeleken met afgelopen jaar om aan te tonen dat ondanks een gedeelde zwarte lijst tussen Transavia en KLM het aantal incidenten is toegenomen." In De Telegraaf werd duidelijk dat hij niet als enige teleurgesteld is over het niet doorzetten van de maatregel. Voorzitter Reinier Castelein van vakbond De Unie sprak in de krant bijvoorbeeld van een "gemiste kans" en noemde de keuze van de minister "onbegrijpelijk".

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

17 minuten geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

3 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

4 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

5 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

15 uur geleden