Bonaire voert zachte lockdown in
KRALENDIJK (ANP) - Bonaire voert per 21 september voor tien dagen een 'zachte lockdown' in. Daarmee wil de overheid de verdere verspreiding van het coronavirus voorkomen. Zaterdag werden zestien nieuwe besmettingen geregistreerd. Daarmee kende het eiland zaterdag 27 actieve besmettingen.
Gezaghebber Edison Rijna heeft de maatregelen dit weekend bekendgemaakt. De zachte lockdown houdt onder meer in dat de bewoners wordt gevraagd zoveel mogelijk thuis te blijven en waar mogelijk vanuit huis te werken. Verder gaan alle casino's, kapperszaken en sportscholen dicht en mogen niet meer dan tien mensen aanwezig zijn bij een begrafenis. Restaurants gaan dicht maar mogen wel bezorgen, ook kunnen mensen eten tot tien uur 's avonds afhalen.
Rijna heeft Nederland gevraagd Bonaire als een 'code oranje'-bestemming te bestempelen. Dat betekent dat alleen noodzakelijke reizen nog zijn toegestaan en er geen toeristen meer kunnen komen uit Nederland. Toeristen uit Nederland zijn tot nu toe welkom op het eiland als ze minstens 72 uur van tevoren een PCR-test laten uitvoeren. Mensen die negatief testen, worden toegelaten. Rijna roept de bevolking op zich aan de nieuwe maatregelen te houden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) adviseert om verdachte Justin B. (25) bij een eventuele veroordeling tbs met voorwaarden op te leggen. De man uit Eindhoven wordt verdacht van het oprichten en leidinggeven aan No Lives Matter (NLM), volgens justitie een terroristische organisatie die extreem geweld verheerlijkt.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Dat brachten ze donderdag naar voren in een Kamerdebat over de hervorming van de publieke omroep. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
6 uur geleden