Bonaire voert zachte lockdown in
KRALENDIJK (ANP) - Bonaire voert per 21 september voor tien dagen een 'zachte lockdown' in. Daarmee wil de overheid de verdere verspreiding van het coronavirus voorkomen. Zaterdag werden zestien nieuwe besmettingen geregistreerd. Daarmee kende het eiland zaterdag 27 actieve besmettingen.
Gezaghebber Edison Rijna heeft de maatregelen dit weekend bekendgemaakt. De zachte lockdown houdt onder meer in dat de bewoners wordt gevraagd zoveel mogelijk thuis te blijven en waar mogelijk vanuit huis te werken. Verder gaan alle casino's, kapperszaken en sportscholen dicht en mogen niet meer dan tien mensen aanwezig zijn bij een begrafenis. Restaurants gaan dicht maar mogen wel bezorgen, ook kunnen mensen eten tot tien uur 's avonds afhalen.
Rijna heeft Nederland gevraagd Bonaire als een 'code oranje'-bestemming te bestempelen. Dat betekent dat alleen noodzakelijke reizen nog zijn toegestaan en er geen toeristen meer kunnen komen uit Nederland. Toeristen uit Nederland zijn tot nu toe welkom op het eiland als ze minstens 72 uur van tevoren een PCR-test laten uitvoeren. Mensen die negatief testen, worden toegelaten. Rijna roept de bevolking op zich aan de nieuwe maatregelen te houden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.
30 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).
3 uur geleden