Bonaire voert zachte lockdown in
KRALENDIJK (ANP) - Bonaire voert per 21 september voor tien dagen een 'zachte lockdown' in. Daarmee wil de overheid de verdere verspreiding van het coronavirus voorkomen. Zaterdag werden zestien nieuwe besmettingen geregistreerd. Daarmee kende het eiland zaterdag 27 actieve besmettingen.
Gezaghebber Edison Rijna heeft de maatregelen dit weekend bekendgemaakt. De zachte lockdown houdt onder meer in dat de bewoners wordt gevraagd zoveel mogelijk thuis te blijven en waar mogelijk vanuit huis te werken. Verder gaan alle casino's, kapperszaken en sportscholen dicht en mogen niet meer dan tien mensen aanwezig zijn bij een begrafenis. Restaurants gaan dicht maar mogen wel bezorgen, ook kunnen mensen eten tot tien uur 's avonds afhalen.
Rijna heeft Nederland gevraagd Bonaire als een 'code oranje'-bestemming te bestempelen. Dat betekent dat alleen noodzakelijke reizen nog zijn toegestaan en er geen toeristen meer kunnen komen uit Nederland. Toeristen uit Nederland zijn tot nu toe welkom op het eiland als ze minstens 72 uur van tevoren een PCR-test laten uitvoeren. Mensen die negatief testen, worden toegelaten. Rijna roept de bevolking op zich aan de nieuwe maatregelen te houden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
50 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
4 uur geledenWINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."
5 uur geledenMEERSTAD (ANP) - Het meisje uit het Groningse Meerstad dat donderdagochtend werd aangehouden na de dood van haar ouders, wordt verdacht van dubbele moord. Ze is 15 jaar oud. Het Openbaar Ministerie meldt dat het meisje is voorgeleid bij de rechter-commissaris. Die heeft bepaald dat ze nog zeker veertien dagen blijft vastzitten.
6 uur geleden