Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonaire voert lockdown in om groei besmettingen tegen te gaan

Bonaire voert lockdown in om groei besmettingen tegen te gaan

KRALENDIJK (ANP) - Bonaire voert per 18 maart een lockdown in. Dat is een gevolg van het steeds verder stijgende aantal coronabesmettingen op het eiland. Gezaghebber Edison Rijna maakte dinsdag bekend dat het eiland naar risiconiveau zes gaat, wat onder meer een avondklok tussen negen uur ’s avonds en 4 uur ’s ochtends inhoudt.

Hij benadrukte dat iedereen zich aan de regels moet houden en de politie 'met harde hand' zal controleren dat niemand zonder toestemming in die uren op straat is. Bonaire (met ruim 20.000 inwoners) kende dinsdag een stijging van 62 nieuwe coronabesmettingen, waardoor het aantal van 298 werd bereikt.

Ook wordt een alcoholverbod ingevoerd. Verkoop door bars is verboden, ook het drinken van alcohol op straat is verboden. Restaurants mogen alleen tot acht uur ’s avonds maaltijden bezorgen, eten kan worden afgehaald zolang mensen in de auto blijven zitten. Er geldt een uitzonderingspositie voor bars en restaurants van hotels, maar alleen hotelgasten mogen daar worden bediend.

Essentiële winkels zoals supermarkten mogen open gaan, maar er mag maar één persoon per huishouden naar binnen. Alle niet-essentiële winkels moeten dicht blijven. De scholen moeten dicht blijven tot 12 april. Leerlingen kunnen volgens Rijna digitaal onderwijs volgen. Ook crèches moeten dicht. Verder heeft de gezaghebber een dringend beroep op alle kerken, moskeeën en andere religieuze organisaties gedaan om dicht te blijven tot de situatie weer is verbeterd en religieuze diensten bijvoorbeeld digitaal te houden.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

19 minuten geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

20 minuten geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

1 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

14 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

21 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

21 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

21 uur geleden