Bonaire voert lockdown in om groei besmettingen tegen te gaan
KRALENDIJK (ANP) - Bonaire voert per 18 maart een lockdown in. Dat is een gevolg van het steeds verder stijgende aantal coronabesmettingen op het eiland. Gezaghebber Edison Rijna maakte dinsdag bekend dat het eiland naar risiconiveau zes gaat, wat onder meer een avondklok tussen negen uur ’s avonds en 4 uur ’s ochtends inhoudt.
Hij benadrukte dat iedereen zich aan de regels moet houden en de politie 'met harde hand' zal controleren dat niemand zonder toestemming in die uren op straat is. Bonaire (met ruim 20.000 inwoners) kende dinsdag een stijging van 62 nieuwe coronabesmettingen, waardoor het aantal van 298 werd bereikt.
Ook wordt een alcoholverbod ingevoerd. Verkoop door bars is verboden, ook het drinken van alcohol op straat is verboden. Restaurants mogen alleen tot acht uur ’s avonds maaltijden bezorgen, eten kan worden afgehaald zolang mensen in de auto blijven zitten. Er geldt een uitzonderingspositie voor bars en restaurants van hotels, maar alleen hotelgasten mogen daar worden bediend.
Essentiële winkels zoals supermarkten mogen open gaan, maar er mag maar één persoon per huishouden naar binnen. Alle niet-essentiële winkels moeten dicht blijven. De scholen moeten dicht blijven tot 12 april. Leerlingen kunnen volgens Rijna digitaal onderwijs volgen. Ook crèches moeten dicht. Verder heeft de gezaghebber een dringend beroep op alle kerken, moskeeën en andere religieuze organisaties gedaan om dicht te blijven tot de situatie weer is verbeterd en religieuze diensten bijvoorbeeld digitaal te houden.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
2 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
5 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden