Bonaire in de ban van een krokodil
KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire is dinsdag een krokodil gespot. De gezaghebber van Bonaire, John Soliano, heeft woensdagochtend een persconferentie gegeven over het ongeveer 4 meter lange reptiel dat in zee rond het eiland is gesignaleerd. Krokodillen komen normaal niet voor op Bonaire. Een korte video van het dier is op het eiland viraal gegaan.
Soliano heeft de baai van Sorobon afgesloten en vraagt iedereen uit de buurt van dat gebied te blijven. De autoriteiten werken nu samen om de krokodil te vangen. Er zijn drones ingezet en een expert van Diergaarde Blijdorp is betrokken bij de zoektocht. Deze deskundige woont en werkt op Bonaire aan het project RoffaReefs van Blijdorp.
Doel is het reptiel levend te vangen, aldus Soliano. Natuurorganisatie Stinapa laat weten dat het vangen van de krokodil de hoogste prioriteit heeft, daarna wordt gekeken wat er met het dier zal worden gedaan. Het zou gaan om een Orinoco- of Amerikaanse krokodil.
Een woordvoerder van de Rotterdamse diergaarde zegt dat er mogelijk meer dan één krokodil rondzwemt. Zijn collega op Bonaire gaat in de nacht van woensdag op donderdag (Nederlandse tijd) in de baai "eye shinen": met een lamp op het hoofd in het water schijnen totdat "de oogjes oplichten", zegt hij. Worden er krokodillen gevonden, dan worden die "gelassood". De woordvoerder vermoedt dat de krokodillen afkomstig zijn uit Venezuela. "Dat is maar 50 kilometer verderop en het water was rustig, dus misschien zijn ze overgezwommen."
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
31 minuten geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
21 uur geleden