Bonaire in de ban van een krokodil
KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire is dinsdag een krokodil gespot. De gezaghebber van Bonaire, John Soliano, heeft woensdagochtend een persconferentie gegeven over het ongeveer 4 meter lange reptiel dat in zee rond het eiland is gesignaleerd. Krokodillen komen normaal niet voor op Bonaire. Een korte video van het dier is op het eiland viraal gegaan.
Soliano heeft de baai van Sorobon afgesloten en vraagt iedereen uit de buurt van dat gebied te blijven. De autoriteiten werken nu samen om de krokodil te vangen. Er zijn drones ingezet en een expert van Diergaarde Blijdorp is betrokken bij de zoektocht. Deze deskundige woont en werkt op Bonaire aan het project RoffaReefs van Blijdorp.
Doel is het reptiel levend te vangen, aldus Soliano. Natuurorganisatie Stinapa laat weten dat het vangen van de krokodil de hoogste prioriteit heeft, daarna wordt gekeken wat er met het dier zal worden gedaan. Het zou gaan om een Orinoco- of Amerikaanse krokodil.
Een woordvoerder van de Rotterdamse diergaarde zegt dat er mogelijk meer dan één krokodil rondzwemt. Zijn collega op Bonaire gaat in de nacht van woensdag op donderdag (Nederlandse tijd) in de baai "eye shinen": met een lamp op het hoofd in het water schijnen totdat "de oogjes oplichten", zegt hij. Worden er krokodillen gevonden, dan worden die "gelassood". De woordvoerder vermoedt dat de krokodillen afkomstig zijn uit Venezuela. "Dat is maar 50 kilometer verderop en het water was rustig, dus misschien zijn ze overgezwommen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 37-jarige Martijn N., voormalig directeur van cultureel platform Moam, veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf voor een reeks zedenmisdrijven waarvan jonge mannen en 15-jarige jongens het slachtoffer werden. Het hof verklaarde meer aanklachten bewezen dan de rechtbank en kwam daardoor tot een fors hogere straf - de rechtbank legde eerder anderhalf jaar cel op, waarvan acht maanden voorwaardelijk.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In totaal zijn er 3915 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse die toch niet meedoen aan het wandelevenement, zegt de organisatie op haar website. Deelnemers konden tot afgelopen vrijdag 17.00 uur via de website van de organisatie hun Vierdaagse-ticket overdragen aan wandelaars op een wachtlijst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
10 uur geleden