Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonaire in de ban van een krokodil

Bonaire in de ban van een krokodil

KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire is dinsdag een krokodil gespot. De gezaghebber van Bonaire, John Soliano, heeft woensdagochtend een persconferentie gegeven over het ongeveer 4 meter lange reptiel dat in zee rond het eiland is gesignaleerd. Krokodillen komen normaal niet voor op Bonaire. Een korte video van het dier is op het eiland viraal gegaan.

Soliano heeft de baai van Sorobon afgesloten en vraagt iedereen uit de buurt van dat gebied te blijven. De autoriteiten werken nu samen om de krokodil te vangen. Er zijn drones ingezet en een expert van Diergaarde Blijdorp is betrokken bij de zoektocht. Deze deskundige woont en werkt op Bonaire aan het project RoffaReefs van Blijdorp.

Doel is het reptiel levend te vangen, aldus Soliano. Natuurorganisatie Stinapa laat weten dat het vangen van de krokodil de hoogste prioriteit heeft, daarna wordt gekeken wat er met het dier zal worden gedaan. Het zou gaan om een Orinoco- of Amerikaanse krokodil.

Een woordvoerder van de Rotterdamse diergaarde zegt dat er mogelijk meer dan één krokodil rondzwemt. Zijn collega op Bonaire gaat in de nacht van woensdag op donderdag (Nederlandse tijd) in de baai "eye shinen": met een lamp op het hoofd in het water schijnen totdat "de oogjes oplichten", zegt hij. Worden er krokodillen gevonden, dan worden die "gelassood". De woordvoerder vermoedt dat de krokodillen afkomstig zijn uit Venezuela. "Dat is maar 50 kilometer verderop en het water was rustig, dus misschien zijn ze overgezwommen."

Meer uit Binnenland

Afspraak om strafrechtelijk op te treden bij snelwegblokkades

DEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk.

36 minuten geleden
Droogte na buien iets afgenomen, maatregelen langzaam afgebouwd

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.

1 uur geleden
Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

3 uur geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

3 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: zaak Thijs H. niet opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.

5 uur geleden
Verdachte schietpartij A1 beroept zich op zelfverdediging

UTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

5 uur geleden
Ouders veroordeeld tot celstraffen voor crimineel uitbuiten zoon

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag twee ouders veroordeeld tot celstraffen voor het uitbuiten van hun zoon. Ze zijn ook schuldig bevonden aan het witwassen van geld dat hij illegaal verdiende. De vader uit Amsterdam krijgt een jaar celstraf opgelegd, de moeder uit Zaandam een half jaar.

5 uur geleden