Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bombrieven ondertekend met bijzondere 'handtekening'

Bombrieven ondertekend met bijzondere 'handtekening'

AMSTERDAM (ANP) - De afzender van de recent verstuurde bombrieven heeft de afzonderlijke afpersingsberichten telkens ondertekend met een specifieke handtekening. Ook gebruikte hij of zij in de brieven steeds hetzelfde soort batterijen en ontbrandbare stof, welke geplaatst was in een opvallend fourniturenzakje. Dat bleek dinsdagavond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht.

De afzender verstuurde de bombrieven, die eigenlijk snel ontvlambare brieven waren, aan een tiental bedrijven als afpersing om bitcoins te vergaren. Als de ontvangers niet zouden betalen, zouden er "nare dingen gebeuren", zo stond in de brieven, aldus de politie.

De gebruikte handtekening onder de brieven was telkens een reeks liggende streepjes, twee schuine, en dan weer een reeks liggende streepjes. Ook de batterijen en de zakjes werden getoond.

De politie riep kijkers op of ze iemand kennen die brieven op een dergelijke manier afsluit, of veel van de batterijen of zakjes heeft ingeslagen.

Meer uit Binnenland

Bewoners flat Amsterdam vannacht nog niet naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De bewoners van de flat naast het pand in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie is geweest, kunnen komende nacht nog niet naar huis. Voor wie dat wil, wordt opvang geregeld op verschillende locaties, meldt de gemeente.

45 minuten geleden
Brandweer zoekt nog naar slachtoffers na explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer zoekt ruim twaalf uur na de explosie in Amsterdam nog naar slachtoffers in het puin. Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio bij het Osdorpplein weten. Omdat de brandweer nog geen beeld heeft van wat er zich in het pand heeft afgespeeld omdat de hulpdiensten daar nog niet in kunnen, worden meer slachtoffers niet uitgesloten.

46 minuten geleden
Kabinet wil leeftijdsgrens risicovol gokken nog niet verhogen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog niet aan een leeftijdsgrens van 21 jaar voor gokspellen die extra risicovol zijn. Nu mag iemand van 18 al bijvoorbeeld online gokken, maar staatssecretaris Claudia van Bruggen denkt dat een hogere leeftijdsgrens hen vooral het illegale circuit induwt. Daar hebben gokkers geen enkele bescherming of doorgeleiding naar hulp of zorg, stelt zij.

48 minuten geleden
Liander ziet geen aanwijzing gasexplosie sportschool Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.

2 uur geleden
Storing in Europees datasysteem op eerste dag migratiepact

TER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). In dit systeem moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.

2 uur geleden
Geen schade aan constructie flat naast pand explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.

2 uur geleden
Schoof: coronamaatregelen bleven streng door slechtere naleving

DEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

2 uur geleden