Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bombardement op Rotterdam in aangepaste vorm herdacht

Bombardement op Rotterdam in aangepaste vorm herdacht

ROTTERDAM (ANP) - De jaarlijkse herdenking van het bombardement op Rotterdam vindt donderdag vanwege de coronacrisis in aangepaste vorm plaats. Verscheidene sprekers en muzikanten leveren op afstand een bijdrage.

Het programma is te zien via RTV Rijnmond en begint om 13.00 uur. Stadsbeiaardier Geert Bierling speelt vanuit de Laurenskerk. Burgemeester Ahmed Aboutaleb houdt een toespraak vanuit zijn werkkamer en er wordt een krans gelegd bij De Verwoeste Stad op Plein 1940. Dit beeld van beeldhouwer Ossip Zadkine is het belangrijkste oorlogsmonument van Rotterdam. Om 13.24 uur is het twee minuten stil, waarna de klokken overal in de stad zullen luiden.

Verder houdt onder anderen museumdirecteur Paul van de Laar vanuit Museum Rotterdam een lezing en spreekt predikant Harold Schorren een gedachtenisrede en -gebed uit vanuit de Laurenskerk. Om 13.42 uur, toen tachtig jaar geleden het kwartier durende bombardement ongeveer ophield, sluit de voorzitter van het comité Herdenking 14 mei af met een nawoord. Op een groot aantal reclameschermen in de Rotterdamse binnenstad zijn ook foto’s te zien uit de dagen rond het bombardement.

Duitse bommenwerpers voerden op 14 mei 1940 het bombardement op Rotterdam uit als reactie op het verzet van de Nederlandse troepen bij de Duitse militaire overval op Nederland. Bij het bombardement kwamen 800 tot 900 mensen om en werden meer dan 30.000 woningen en panden verwoest. Vrijwel de hele historische binnenstad lag in puin en bijna 80.000 Rotterdammers raakten dakloos.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

17 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

18 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

22 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

1 dag geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden