Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bom landgoed Marquette veilig ontploft in duinen Castricum

Bom landgoed Marquette veilig ontploft in duinen Castricum

HEEMSKERK (ANP) - De vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog die twee weken geleden werd gevonden op landgoed Marquette in Heemskerk, is dinsdagmiddag veilig tot ontploffing gebracht in de duinen bij Castricum, meldt een woordvoerster van de gemeente. Het terrein van Marquette was tijdens een deel van de operatie niet toegankelijk voor publiek, hotelgasten of bewoners.

De Britse 1000-ponder, die werd ontdekt tijdens het treffen van voorbereidingen voor een nieuwe moestuin, werd dinsdagochtend ontdaan van de ontsteking en naar de duinen bij Castricum gebracht door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Daar werd de bom onder een grote laag zand tot ontploffing gebracht.

Uit voorzorg had de EOD een terp over de vindplaats van de bom heen gebouwd. Die zou de scherven tegenhouden indien de bom tijdens het onschadelijk maken toch zou ontploffen.

Het kasteel op het landgoed diende tijdens de oorlog als weerstation voor de Duitsers. Daardoor is het gebied rond Heemskerk veel gebombardeerd, aldus de gemeente. Eerder werden mogelijke resten van munitie en explosieven in de grond gevonden.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

2 minuten geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

1 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

2 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

3 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

4 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

5 uur geleden