Bom bij Gare du Nord in Parijs ontmanteld, treinverkeer hervat
PARIJS (ANP/AFP) - De bom uit de Tweede Wereldoorlog die bij nachtelijke werkzaamheden ten noorden van het Parijse station Gare du Nord werd gevonden, is onschadelijk gemaakt. Het treinverkeer wordt vanaf 18.00 uur langzaam hervat. Spoorbedrijf Eurostar hervat de ritten zaterdag.
De ontmantelingsoperatie is eindelijk voorbij en is goed verlopen, zei de Franse minister van Transport Philippe Tabarot. De bom bevatte volgens de minister "200 kilo aan explosieven".
De bom werd volgens spoorbedrijf SNCF tussen de rails aangetroffen in de gemeente Saint-Denis. Het treinverkeer van en naar het drukste station van Frankrijk werd stilgelegd.
Op Gare du Nord komen zo'n 300 miljoen reizigers per jaar. Het station bedient ook veel hogesnelheidstreinen uit België, Duitsland, Engeland en Nederland, zoals de Eurostar. De onderneming laat weten zaterdag een extra treindienst van en naar Londen toe te voegen.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 69, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.
24 minuten geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Een 20-jarige Brit is veroordeeld tot twee jaar gevangenis, omdat hij meer dan honderd jongere meisjes online dwong tot seksuele handelingen en zelfverminking. Slachtoffers moesten onder meer zijn gebruikersnaam in hun huid kerven. De Britse opsporingsdienst National Crime Agency (NCA) identificeerde wereldwijd 117 slachtoffers tussen de 13 en 17 jaar.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - De drone met explosieven die vorige week dinsdag is gevonden op het vliegveld van Leipzig heeft even voordien een Oekraïens vrachtvliegtuig geraakt. Die bevindingen, waarover Duitse media berichten, versterken de indruk dat het vliegtuig het doelwit was.
2 uur geledenPEREIRA (ANP) - De net aangetreden president van Colombia, Abelardo de la Espriella, zegt naar het gebied te reizen dat is getroffen door een zware aardbeving. Op X schrijft hij "direct persoonlijk de leiding te hebben genomen" over de noodsituatie.
2 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.
3 uur geleden