Bolt: ontwikkelingen nieuw schoeisel maakt strijd oneerlijk
KINGSTON (ANP/RTR) - Wereldrecordhouder op de 100 en 200 meter Usain Bolt vindt dat de vooruitgang in schoentechnologie in de atletiek lachwekkend en oneerlijk is. Nadat atleten de records van het langeafstandlopen hadden verbeterd met koolstofhoudende schoenen met dikke zolen, is die technologie nu ook toegepast op spikes voor de sprint. Hoewel er minder tijd in een race is voor het voordeel om een verschil te maken, is het mogelijk nog steeds genoeg om records te verbreken.
"Ik kan niet geloven dat de spikes zijn aangepast tot een niveau waarop het atleten nu een voordeel geeft om sneller te lopen. Het is ook lachwekkend dat de atletiekbestuurders nu de regels veranderen terwijl ze dat in het verleden zo lang hebben tegengehouden," zegt Bolt. Hij liep zijn hele carrière op traditionele spikes en is van mening ook dat de nieuwe schoenen ook een oneerlijk voordeel geven ten opzichte van atleten die ze niet dragen.
De Amerikaan Trayvon Bromell is de favoriet om de 100 meter-titel van Bolt over te nemen in Tokio. Hij is dit jaar met 9,77 sec de snelste ter wereld over de afstand, maar de bronzen medaillewinnaar van de 100 meter van 2015 is minder overtuigd van de impact van de schoenen. "Ik denk niet dat er veel gegevens zijn om aan te tonen dat ze zo'n grote verbetering hebben", vertelde Bromell vorige week.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
10 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden