Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro weer positief getest op coronavirus

Bolsonaro weer positief getest op coronavirus

SAO PAULO (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft weer positief getest op het coronavirus. Hij wil zich over enkele dagen weer laten testen, bericht CNN Brasil.

De nieuwe diagnose is een tegenvaller voor de rechtse leider. Die zit in isolatie omdat hij eerder deze maand positief heeft getest op het virus. Bolsonaro noemde het eerder "verschrikkelijk" dat hij moest thuisblijven. Hij stelde dat zijn klachten meevallen en wilde weer aan de slag gaan als hij alsnog negatief zou testen.

Brazilië behoort tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Alleen de VS hebben meer besmettingen gemeld. Oud-militair Bolsonaro, die soms de Tropische Trump wordt genoemd, heeft het virus eerder omschreven als een "griepje". Hij verscheen vaak zonder mondkapje in het openbaar en uitte kritiek op maatregelen die verspreiding van het virus moesten voorkomen.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

12 minuten geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

14 minuten geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

2 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

5 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

6 uur geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

7 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

7 uur geleden