Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro weer positief getest op coronavirus

Bolsonaro weer positief getest op coronavirus

SAO PAULO (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft weer positief getest op het coronavirus. Hij wil zich over enkele dagen weer laten testen, bericht CNN Brasil.

De nieuwe diagnose is een tegenvaller voor de rechtse leider. Die zit in isolatie omdat hij eerder deze maand positief heeft getest op het virus. Bolsonaro noemde het eerder "verschrikkelijk" dat hij moest thuisblijven. Hij stelde dat zijn klachten meevallen en wilde weer aan de slag gaan als hij alsnog negatief zou testen.

Brazilië behoort tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Alleen de VS hebben meer besmettingen gemeld. Oud-militair Bolsonaro, die soms de Tropische Trump wordt genoemd, heeft het virus eerder omschreven als een "griepje". Hij verscheen vaak zonder mondkapje in het openbaar en uitte kritiek op maatregelen die verspreiding van het virus moesten voorkomen.

Meer uit Buitenland

Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

38 minuten geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

1 uur geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

1 uur geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

2 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

4 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden