Bolsonaro weer in de aanval over 'griepje' dat economie bedreigt
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president heeft fel uitgehaald naar deelstaten die het openbare leven beperken om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Hij drong er op Twitter volgens Braziliaanse media op aan "ondernemingen open te houden en de economie niet lam te leggen". Gouverneurs die dat wel doen "verwoesten de economie en zijn misdadigers", aldus Bolsonaro die onder vuur ligt omdat hij dinsdag op tv het virus als een 'griepje" heeft afgedaan. De vrees voor de griep is volgens hem door de media opgezweept tot hysterie.
De rechtse conservatieve Bolsonaro trad begin 2019 aan en heeft zijn beleid volledig gericht op de groei van de economie. Maar het virus verlamt de economie wereldwijd door de ingrijpende pogingen van overheden de verspreiding af te remmen. Naar schatting een derde van de wereldbevolking zit in een soort lockdown.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
56 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
6 uur geleden