Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro: we hebben de leugen van de peilingen verslagen

Bolsonaro: we hebben de leugen van de peilingen verslagen

BRASILIA (ANP/AFP) - De zittende Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft gezegd dat de uitslag in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in zijn land bewijst dat "we de leugen hebben verslagen". Daarbij doelde hij op de peiling van het Datafolha peilingbureau, waarin hij vlak voor de verkiezingen 14 procentpunten achterstond op zijn belangrijkste uitdager Luiz Inácio Lula da Silva. In de uiteindelijke uitslag zitten de twee rivalen veel dichter bij elkaar.

De linkse oud-president Lula won de eerste ronde overigens wel. Hij kwam met bijna alle stemmen geteld uit op ruim 48 procent van de stemmen. Maar de rechts-populistische Bolsonaro volgt op de voet met ruim 43 procent. Verder deed ook nog een aanzienlijk aantal andere Braziliaanse politici een gooi naar het presidentschap. Maar de meeste van hen wisten maar weinig stemmen te vergaren. Omdat geen van de kandidaten in de eerste ronde een meerderheid van de stemmen kreeg, is op 30 oktober een tweede stemronde nodig. In die tweede ronde zal het alleen nog tussen Lula en Bolsonaro gaan.

Bolsonaro verwelkomde de uitslag in de eerste ronde ondanks zijn nipte verlies juist als een overwinning. "Nu is de campagne van ons", zei hij. "Ik heb er het volste vertrouwen in."

Lula liet na de bekendmaking van de verkiezingsuitslag op zijn beurt weten dat hij zal blijven strijden "tot aan de uiteindelijke overwinning". "We zullen de Braziliaanse samenleving moeten overtuigen van onze voorstellen," vertelde hij zijn teleurgestelde supporters in Sao Paulo. Die hadden gehoopt dat de verkiezingen in één ronde beslist konden worden. "De strijd gaat door tot de eindoverwinning, dat is ons motto", zei Lula.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

2 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

3 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

4 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

5 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

5 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

6 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

6 uur geleden