Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras

Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft een voormalig generaal benoemd als nieuwe directeur van olieconcern Petrobras. De aanstelling komt na veel kritiek op verhoging van de brandstofprijzen door het bedrijf waarvan de meerderheid van de aandelen in het bezit is van de Braziliaanse staat. Dit jaar stegen de prijzen met bijna 35 procent.

"De regering besloot Joaquim Silva e Luna te benoemen om een ​​nieuwe missie te vervullen, als president van Petrobras", staat in een korte verklaring van het ministerie van Mijnbouw en Energie, gepubliceerd door de president op zijn Facebookaccount.

Silva e Luna, voorheen minister van Defensie onder president Michel Temer, was algemeen directeur van de Itaipu Binacional-dam. Zijn benoeming moet nog worden bevestigd door de raad van bestuur van Petrobras.

Bolsonaro had eerder op vrijdag al aangekondigd dat er "veranderingen" zouden plaatsvinden bij Petrobras. "We zullen ons nooit mengen in dit geweldige bedrijf, noch in het prijsbeleid, maar mensen kunnen niet verrast zijn door bepaalde stijgingen", zei Bolsonaro tijdens een bijeenkomst in de noordoostelijke staat Pernambuco. Zijn uitspraken werden gevolgd door een scherpe daling van de aandelenkoersen van de oliemaatschappij.

De prijs van gasflessen, die veel worden gebruikt door arme gezinnen, is dit jaar ook aanzienlijk gestegen. Een nieuwe klap voor mensen die al zwaar getroffen zijn door de economische impact van de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

2 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

5 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

5 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

7 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

7 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

7 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

9 uur geleden