Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft een voormalig generaal benoemd als nieuwe directeur van olieconcern Petrobras. De aanstelling komt na veel kritiek op verhoging van de brandstofprijzen door het bedrijf waarvan de meerderheid van de aandelen in het bezit is van de Braziliaanse staat. Dit jaar stegen de prijzen met bijna 35 procent.
"De regering besloot Joaquim Silva e Luna te benoemen om een nieuwe missie te vervullen, als president van Petrobras", staat in een korte verklaring van het ministerie van Mijnbouw en Energie, gepubliceerd door de president op zijn Facebookaccount.
Silva e Luna, voorheen minister van Defensie onder president Michel Temer, was algemeen directeur van de Itaipu Binacional-dam. Zijn benoeming moet nog worden bevestigd door de raad van bestuur van Petrobras.
Bolsonaro had eerder op vrijdag al aangekondigd dat er "veranderingen" zouden plaatsvinden bij Petrobras. "We zullen ons nooit mengen in dit geweldige bedrijf, noch in het prijsbeleid, maar mensen kunnen niet verrast zijn door bepaalde stijgingen", zei Bolsonaro tijdens een bijeenkomst in de noordoostelijke staat Pernambuco. Zijn uitspraken werden gevolgd door een scherpe daling van de aandelenkoersen van de oliemaatschappij.
De prijs van gasflessen, die veel worden gebruikt door arme gezinnen, is dit jaar ook aanzienlijk gestegen. Een nieuwe klap voor mensen die al zwaar getroffen zijn door de economische impact van de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.
9 minuten geledenKYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een aantal dagen te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.
3 uur geleden