Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras
BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft een voormalig generaal benoemd als nieuwe directeur van olieconcern Petrobras. De aanstelling komt na veel kritiek op verhoging van de brandstofprijzen door het bedrijf waarvan de meerderheid van de aandelen in het bezit is van de Braziliaanse staat. Dit jaar stegen de prijzen met bijna 35 procent.
"De regering besloot Joaquim Silva e Luna te benoemen om een nieuwe missie te vervullen, als president van Petrobras", staat in een korte verklaring van het ministerie van Mijnbouw en Energie, gepubliceerd door de president op zijn Facebookaccount.
Silva e Luna, voorheen minister van Defensie onder president Michel Temer, was algemeen directeur van de Itaipu Binacional-dam. Zijn benoeming moet nog worden bevestigd door de raad van bestuur van Petrobras.
Bolsonaro had eerder op vrijdag al aangekondigd dat er "veranderingen" zouden plaatsvinden bij Petrobras. "We zullen ons nooit mengen in dit geweldige bedrijf, noch in het prijsbeleid, maar mensen kunnen niet verrast zijn door bepaalde stijgingen", zei Bolsonaro tijdens een bijeenkomst in de noordoostelijke staat Pernambuco. Zijn uitspraken werden gevolgd door een scherpe daling van de aandelenkoersen van de oliemaatschappij.
De prijs van gasflessen, die veel worden gebruikt door arme gezinnen, is dit jaar ook aanzienlijk gestegen. Een nieuwe klap voor mensen die al zwaar getroffen zijn door de economische impact van de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël opgedragen niet opnieuw Iraanse gasvelden aan te vallen. "Ik heb hem gezegd: doe dat niet", aldus Trump over zijn woorden tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Turkije wil niet dat Iran de strijd tegen de Verenigde Staten en Israël laat ontaarden in een conflict waarin het hele Midden-Oosten betrokken raakt.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft het Europese steunpakket van 90 miljard euro hard nodig, heeft president Volodymyr Zelensky gezegd in een toespraak voor Europese leiders. Hij noemt het geld "de belangrijkste financiële veiligheidsgarantie". "Dit is voor ons van kritiek belang. Het is een hulpbron die levens redt."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft in aanloop naar de aanvallen op een belangrijk gasveld in Iran wel degelijk overlegd met de Verenigde Staten, zeggen drie anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters. President Donald Trump schreef op zijn socialemedianetwerk Truth Social dat de VS niet geïnformeerd waren.
2 uur geleden