Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras

Bolsonaro vervangt directeur oliebedrijf Petrobras

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft een voormalig generaal benoemd als nieuwe directeur van olieconcern Petrobras. De aanstelling komt na veel kritiek op verhoging van de brandstofprijzen door het bedrijf waarvan de meerderheid van de aandelen in het bezit is van de Braziliaanse staat. Dit jaar stegen de prijzen met bijna 35 procent.

"De regering besloot Joaquim Silva e Luna te benoemen om een ​​nieuwe missie te vervullen, als president van Petrobras", staat in een korte verklaring van het ministerie van Mijnbouw en Energie, gepubliceerd door de president op zijn Facebookaccount.

Silva e Luna, voorheen minister van Defensie onder president Michel Temer, was algemeen directeur van de Itaipu Binacional-dam. Zijn benoeming moet nog worden bevestigd door de raad van bestuur van Petrobras.

Bolsonaro had eerder op vrijdag al aangekondigd dat er "veranderingen" zouden plaatsvinden bij Petrobras. "We zullen ons nooit mengen in dit geweldige bedrijf, noch in het prijsbeleid, maar mensen kunnen niet verrast zijn door bepaalde stijgingen", zei Bolsonaro tijdens een bijeenkomst in de noordoostelijke staat Pernambuco. Zijn uitspraken werden gevolgd door een scherpe daling van de aandelenkoersen van de oliemaatschappij.

De prijs van gasflessen, die veel worden gebruikt door arme gezinnen, is dit jaar ook aanzienlijk gestegen. Een nieuwe klap voor mensen die al zwaar getroffen zijn door de economische impact van de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

27 minuten geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

3 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

3 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

3 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

5 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

7 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

7 uur geleden