Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

BRASILIA/BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft zich volgens The New York Times vorige maand twee dagen "verstopt" in de Hongaarse ambassade in Brasilia. Dat gebeurde tussen 12 en 14 februari, kort nadat twee voormalige adviseurs van Bolsonaro werden aangehouden en de oud-president zijn paspoort moest inleveren om een onderzoek naar een mogelijke poging tot een staatsgreep.

Een advocaat van de 69-jarige Bolsonaro bevestigde zijn verblijf op de Hongaarse ambassade nadat de Amerikaanse krant beveiligingsbeelden had gepubliceerd. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Hongaarse ambassadeur in het land om opheldering gevraagd.

Volgens zijn advocaat was van "verstoppen" geen sprake, Bolsonaro zou in de Hongaarse ambassade zijn geweest "om updates te krijgen over het politieke landschap van beide landen".

Het verblijf op de ambassade suggereert volgens The New York Times echter "dat Bolsonaro zijn vriendschap met een andere extreemrechtse leider probeert te gebruiken om het Braziliaanse rechtssysteem te omzeilen". Bolsonaro heeft een goede band met de Hongaarse premier Viktor Orban en noemde hem tijdens een bezoek aan het land in 2022 zijn "broer".

In 2022 verloor Bolsonaro de verkiezingen van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Kort daarna bestormden zijn aanhangers overheidsgebouwen. Er loopt een onderzoek naar een vermeende staatsgreep, maar Bolsonaro weigert daarin te getuigen.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

2 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

3 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

4 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

5 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

6 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

6 uur geleden