Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade
BRASILIA/BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft zich volgens The New York Times vorige maand twee dagen "verstopt" in de Hongaarse ambassade in Brasilia. Dat gebeurde tussen 12 en 14 februari, kort nadat twee voormalige adviseurs van Bolsonaro werden aangehouden en de oud-president zijn paspoort moest inleveren om een onderzoek naar een mogelijke poging tot een staatsgreep.
Een advocaat van de 69-jarige Bolsonaro bevestigde zijn verblijf op de Hongaarse ambassade nadat de Amerikaanse krant beveiligingsbeelden had gepubliceerd. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Hongaarse ambassadeur in het land om opheldering gevraagd.
Volgens zijn advocaat was van "verstoppen" geen sprake, Bolsonaro zou in de Hongaarse ambassade zijn geweest "om updates te krijgen over het politieke landschap van beide landen".
Het verblijf op de ambassade suggereert volgens The New York Times echter "dat Bolsonaro zijn vriendschap met een andere extreemrechtse leider probeert te gebruiken om het Braziliaanse rechtssysteem te omzeilen". Bolsonaro heeft een goede band met de Hongaarse premier Viktor Orban en noemde hem tijdens een bezoek aan het land in 2022 zijn "broer".
In 2022 verloor Bolsonaro de verkiezingen van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Kort daarna bestormden zijn aanhangers overheidsgebouwen. Er loopt een onderzoek naar een vermeende staatsgreep, maar Bolsonaro weigert daarin te getuigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
2 uur geleden