Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

BRASILIA/BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft zich volgens The New York Times vorige maand twee dagen "verstopt" in de Hongaarse ambassade in Brasilia. Dat gebeurde tussen 12 en 14 februari, kort nadat twee voormalige adviseurs van Bolsonaro werden aangehouden en de oud-president zijn paspoort moest inleveren om een onderzoek naar een mogelijke poging tot een staatsgreep.

Een advocaat van de 69-jarige Bolsonaro bevestigde zijn verblijf op de Hongaarse ambassade nadat de Amerikaanse krant beveiligingsbeelden had gepubliceerd. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Hongaarse ambassadeur in het land om opheldering gevraagd.

Volgens zijn advocaat was van "verstoppen" geen sprake, Bolsonaro zou in de Hongaarse ambassade zijn geweest "om updates te krijgen over het politieke landschap van beide landen".

Het verblijf op de ambassade suggereert volgens The New York Times echter "dat Bolsonaro zijn vriendschap met een andere extreemrechtse leider probeert te gebruiken om het Braziliaanse rechtssysteem te omzeilen". Bolsonaro heeft een goede band met de Hongaarse premier Viktor Orban en noemde hem tijdens een bezoek aan het land in 2022 zijn "broer".

In 2022 verloor Bolsonaro de verkiezingen van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Kort daarna bestormden zijn aanhangers overheidsgebouwen. Er loopt een onderzoek naar een vermeende staatsgreep, maar Bolsonaro weigert daarin te getuigen.

Meer uit Buitenland

Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

2 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

3 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

6 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

7 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

7 uur geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

8 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

8 uur geleden