Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

Bolsonaro 'verstopte' zich twee dagen in Hongaarse ambassade

BRASILIA/BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft zich volgens The New York Times vorige maand twee dagen "verstopt" in de Hongaarse ambassade in Brasilia. Dat gebeurde tussen 12 en 14 februari, kort nadat twee voormalige adviseurs van Bolsonaro werden aangehouden en de oud-president zijn paspoort moest inleveren om een onderzoek naar een mogelijke poging tot een staatsgreep.

Een advocaat van de 69-jarige Bolsonaro bevestigde zijn verblijf op de Hongaarse ambassade nadat de Amerikaanse krant beveiligingsbeelden had gepubliceerd. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Hongaarse ambassadeur in het land om opheldering gevraagd.

Volgens zijn advocaat was van "verstoppen" geen sprake, Bolsonaro zou in de Hongaarse ambassade zijn geweest "om updates te krijgen over het politieke landschap van beide landen".

Het verblijf op de ambassade suggereert volgens The New York Times echter "dat Bolsonaro zijn vriendschap met een andere extreemrechtse leider probeert te gebruiken om het Braziliaanse rechtssysteem te omzeilen". Bolsonaro heeft een goede band met de Hongaarse premier Viktor Orban en noemde hem tijdens een bezoek aan het land in 2022 zijn "broer".

In 2022 verloor Bolsonaro de verkiezingen van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Kort daarna bestormden zijn aanhangers overheidsgebouwen. Er loopt een onderzoek naar een vermeende staatsgreep, maar Bolsonaro weigert daarin te getuigen.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

1 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

1 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

2 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

3 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

4 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

4 uur geleden
Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

5 uur geleden