Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag de topman van oliemaatschappij Petrobras na veertig dagen in functie ontslagen. Het is daarmee de derde keer dat Bolsonaro een directeur wegstuurt van het bedrijf, waarvan de Braziliaanse overheid de meeste aandelen bezit. Een reden voor het ontslag is niet gegeven. Brazilië heeft in een jaar tijd de brandstofprijzen met meer dan een derde zien stijgen en ook de inflatie is hard gestegen.

Met name inflatie is een belangrijk thema voor de rechts-populistische Bolsonaro, die in oktober een nieuwe presidentstermijn hoopt binnen te slepen en in de recentste peilingen achterloopt op zijn linkse tegenhanger en oud-president Lula da Silva.

In een verklaring stelt het ministerie van Energie dat Jose Mauro Coelho, de ontslagen directeur van Petrobras, bedankt wordt voor zijn diensten. Ook stelt het ministerie dat Brazilië momenteel "een uitdagend moment" beleeft door de "extreme onstuimigheid" van de internationale brandstofprijzen.

Coelho was in april aangesteld, nadat zijn voorganger Joaquim Silva e Luna de laan werd uitgestuurd door Bolsonaro. Caio Mario Paes de Andrade, een topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken, is voorgedragen als nieuwe topman van Petrobras. Zijn benoeming moet nog worden goedgekeurd door de raad van bestuur van het olieconcern.

Meer uit Buitenland

President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

53 minuten geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

1 uur geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

1 uur geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

2 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

3 uur geleden
Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

4 uur geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

5 uur geleden