Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag de topman van oliemaatschappij Petrobras na veertig dagen in functie ontslagen. Het is daarmee de derde keer dat Bolsonaro een directeur wegstuurt van het bedrijf, waarvan de Braziliaanse overheid de meeste aandelen bezit. Een reden voor het ontslag is niet gegeven. Brazilië heeft in een jaar tijd de brandstofprijzen met meer dan een derde zien stijgen en ook de inflatie is hard gestegen.

Met name inflatie is een belangrijk thema voor de rechts-populistische Bolsonaro, die in oktober een nieuwe presidentstermijn hoopt binnen te slepen en in de recentste peilingen achterloopt op zijn linkse tegenhanger en oud-president Lula da Silva.

In een verklaring stelt het ministerie van Energie dat Jose Mauro Coelho, de ontslagen directeur van Petrobras, bedankt wordt voor zijn diensten. Ook stelt het ministerie dat Brazilië momenteel "een uitdagend moment" beleeft door de "extreme onstuimigheid" van de internationale brandstofprijzen.

Coelho was in april aangesteld, nadat zijn voorganger Joaquim Silva e Luna de laan werd uitgestuurd door Bolsonaro. Caio Mario Paes de Andrade, een topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken, is voorgedragen als nieuwe topman van Petrobras. Zijn benoeming moet nog worden goedgekeurd door de raad van bestuur van het olieconcern.

Meer uit Buitenland

Russische olie stroomt weer door Droezjba-pijpleiding

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Russische olie bestemd voor Hongarije en Slowakije stroomt na reparaties weer door de Droezjba-oliepijpleiding, melden autoriteiten in beide landen. De pijpleiding in het westen van Rusland werd een week geleden uitgeschakeld door een Oekraïense droneaanval.

26 minuten geleden
Doden en gewonden door luchtaanval op Kyiv

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Bij luchtaanvallen met drones en raketten op Kyiv zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zeker acht doden en bijna veertig gewonden gevallen. Hij zei dat Rusland ballistische raketten verkiest boven de onderhandelingstafel. Plaatselijke autoriteiten meldden later tien doden.

1 uur geleden
NAVO: alle lidstaten halen dit jaar defensienorm van 2 procent

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Alle 32 lidstaten van de NAVO besteden dit jaar 2 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie-uitgaven. Daarmee halen zij de zogeheten NAVO-norm, komt naar voren uit schattingen van de militaire internationale organisatie. De uitgaven vertegenwoordigen een waarde van ruim 1,5 biljoen dollar, omgerekend bijna 1300 miljard euro.

1 uur geleden
Rusland en Noord-Korea bij militaire parade Beijing in september

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zijn bij een militaire parade in de Chinese hoofdstad Beijing op 3 september. De drie leiders willen hun onderlinge solidariteit benadrukken.

2 uur geleden
Zeker drie doden bij massale Russische aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn bij meerdere Russische aanvallen zeker drie doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, aldus ambtenaren van de stad. Onder de doden was een veertienjarig kind.

2 uur geleden
Argentijnse president Milei bekogeld met stenen

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei is tijdens een campagne-evenement bekogeld met stenen. Hij stond in een auto met open dak toen er verschillende objecten op hem afkwamen. De auto reed snel weg van de menigte en de president raakte niet gewond.

10 uur geleden
FBI onderzoekt schietpartij in Minneapolis als terrorisme

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse FBI doet onderzoek naar de schietpartij in Minneapolis als "binnenlands terrorisme en haatmisdrijf gericht op katholieken". De schutter doodde twee kinderen bij een kerk van een katholieke school en verwondde nog zeventien anderen. Daarna schoot hij zichzelf dood.

11 uur geleden