Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag de topman van oliemaatschappij Petrobras na veertig dagen in functie ontslagen. Het is daarmee de derde keer dat Bolsonaro een directeur wegstuurt van het bedrijf, waarvan de Braziliaanse overheid de meeste aandelen bezit. Een reden voor het ontslag is niet gegeven. Brazilië heeft in een jaar tijd de brandstofprijzen met meer dan een derde zien stijgen en ook de inflatie is hard gestegen.

Met name inflatie is een belangrijk thema voor de rechts-populistische Bolsonaro, die in oktober een nieuwe presidentstermijn hoopt binnen te slepen en in de recentste peilingen achterloopt op zijn linkse tegenhanger en oud-president Lula da Silva.

In een verklaring stelt het ministerie van Energie dat Jose Mauro Coelho, de ontslagen directeur van Petrobras, bedankt wordt voor zijn diensten. Ook stelt het ministerie dat Brazilië momenteel "een uitdagend moment" beleeft door de "extreme onstuimigheid" van de internationale brandstofprijzen.

Coelho was in april aangesteld, nadat zijn voorganger Joaquim Silva e Luna de laan werd uitgestuurd door Bolsonaro. Caio Mario Paes de Andrade, een topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken, is voorgedragen als nieuwe topman van Petrobras. Zijn benoeming moet nog worden goedgekeurd door de raad van bestuur van het olieconcern.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij aanslag op moskee in het Syrische Homs

HOMS (ANP/RTR) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker 21 anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.

9 minuten geleden
Zuid-Korea legaliseert na decennia Noord-Koreaanse staatskrant

SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.

53 minuten geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump in nabije toekomst

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.

4 uur geleden
Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

8 uur geleden
Tien jaar cel geëist tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.

8 uur geleden
Meerdere doden door stormen en overstromingen in Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.

8 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

21 uur geleden