Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

Bolsonaro stuurt voor de derde keer topman van Petrobras weg

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft maandag de topman van oliemaatschappij Petrobras na veertig dagen in functie ontslagen. Het is daarmee de derde keer dat Bolsonaro een directeur wegstuurt van het bedrijf, waarvan de Braziliaanse overheid de meeste aandelen bezit. Een reden voor het ontslag is niet gegeven. Brazilië heeft in een jaar tijd de brandstofprijzen met meer dan een derde zien stijgen en ook de inflatie is hard gestegen.

Met name inflatie is een belangrijk thema voor de rechts-populistische Bolsonaro, die in oktober een nieuwe presidentstermijn hoopt binnen te slepen en in de recentste peilingen achterloopt op zijn linkse tegenhanger en oud-president Lula da Silva.

In een verklaring stelt het ministerie van Energie dat Jose Mauro Coelho, de ontslagen directeur van Petrobras, bedankt wordt voor zijn diensten. Ook stelt het ministerie dat Brazilië momenteel "een uitdagend moment" beleeft door de "extreme onstuimigheid" van de internationale brandstofprijzen.

Coelho was in april aangesteld, nadat zijn voorganger Joaquim Silva e Luna de laan werd uitgestuurd door Bolsonaro. Caio Mario Paes de Andrade, een topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken, is voorgedragen als nieuwe topman van Petrobras. Zijn benoeming moet nog worden goedgekeurd door de raad van bestuur van het olieconcern.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

1 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

4 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

4 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

6 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

6 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

6 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

8 uur geleden