
Bolsonaro streek 1,1 miljoen euro op met verduisterde juwelen
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft zich tijdens zijn ambtstermijn illegaal verrijkt door voor 1,2 miljoen dollar (ongeveer 1,1 miljoen euro) juwelen en andere luxegoederen die hij van regeringsleiders als geschenk had gekregen te verkopen. Dat staat in een politierapport dat maandag openbaar is gemaakt.
Volgens rechercheurs hadden Bolsonaro en een tiental andere verdachten de intentie om de verduisterde juwelen in het buitenland te verkopen "met de bedoeling om de toenmalige president op illegale wijze te verrijken". De opbrengsten van de verkoop werden aan Bolsonaro betaald "zonder gebruik van het formele banksysteem".
Het Openbaar Ministerie heeft nu van het Hooggerechtshof 15 dagen gekregen om te beslissen of het een formele aanklacht tegen Bolsonaro formuleert. Hijzelf houdt vol onschuldig te zijn.
Tegen de oud-president lopen ook onderzoeken naar het vervalsen van coronavaccinatiebewijzen en naar betrokkenheid bij het plannen van een coup in januari 2023. Duizenden aanhangers van de voormalige president bestormden toen overheidsgebouwen in de hoofdstad Brasília, om zijn net aangetreden opvolger Luiz Inácio Lula da Silva af te zetten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vliegt woensdagavond naar Washington om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse president Donald Trump. De twee treffen elkaar voor het eerst sinds het aantreden van Merz.
10 uur geleden