Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië

Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro, die eind december naar de Amerikaanse staat Florida uitweek, zegt een terugkeer naar zijn land te overwegen. "Ik wil terugkeren naar Brazilië. Ik ben van plan in de komende weken terug te keren naar Brazilië", meldt hij in een video die door CNN online is gezet.

Een terugkeer kan problemen opleveren voor het uiterst rechtse oud-staatshoofd, omdat hij in eigen land wordt beschuldigd van het opzetten van een gewelddadige beweging die zich verzette tegen de aanstelling van zijn opvolger, Luiz Inácio Lula da Silva. Aanhangers van Bolsonaro vielen op 8 januari overheidsgebouwen in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia aan uit onvrede over het verlies van hun idool bij de verkiezingen. Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft ingestemd met een onderzoek naar de rol die de ex-president bij die rellen speelde.

De plannen van Bolsonaro om terug te vliegen worden in twijfel getrokken, omdat een advocatenkantoor eind vorige maand meldde dat hij een visum voor zes maanden heeft aangevraagd in de Verenigde Staten. Zijn huidige visum verloopt binnenkort, bracht het juristenbureau AG Immigration ongeveer twee weken geleden naar buiten.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

25 minuten geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

3 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

3 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

6 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

9 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

10 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

10 uur geleden