Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië

Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro, die eind december naar de Amerikaanse staat Florida uitweek, zegt een terugkeer naar zijn land te overwegen. "Ik wil terugkeren naar Brazilië. Ik ben van plan in de komende weken terug te keren naar Brazilië", meldt hij in een video die door CNN online is gezet.

Een terugkeer kan problemen opleveren voor het uiterst rechtse oud-staatshoofd, omdat hij in eigen land wordt beschuldigd van het opzetten van een gewelddadige beweging die zich verzette tegen de aanstelling van zijn opvolger, Luiz Inácio Lula da Silva. Aanhangers van Bolsonaro vielen op 8 januari overheidsgebouwen in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia aan uit onvrede over het verlies van hun idool bij de verkiezingen. Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft ingestemd met een onderzoek naar de rol die de ex-president bij die rellen speelde.

De plannen van Bolsonaro om terug te vliegen worden in twijfel getrokken, omdat een advocatenkantoor eind vorige maand meldde dat hij een visum voor zes maanden heeft aangevraagd in de Verenigde Staten. Zijn huidige visum verloopt binnenkort, bracht het juristenbureau AG Immigration ongeveer twee weken geleden naar buiten.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

40 minuten geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

1 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

2 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

3 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

4 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

4 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

5 uur geleden