Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro, die eind december naar de Amerikaanse staat Florida uitweek, zegt een terugkeer naar zijn land te overwegen. "Ik wil terugkeren naar Brazilië. Ik ben van plan in de komende weken terug te keren naar Brazilië", meldt hij in een video die door CNN online is gezet.
Een terugkeer kan problemen opleveren voor het uiterst rechtse oud-staatshoofd, omdat hij in eigen land wordt beschuldigd van het opzetten van een gewelddadige beweging die zich verzette tegen de aanstelling van zijn opvolger, Luiz Inácio Lula da Silva. Aanhangers van Bolsonaro vielen op 8 januari overheidsgebouwen in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia aan uit onvrede over het verlies van hun idool bij de verkiezingen. Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft ingestemd met een onderzoek naar de rol die de ex-president bij die rellen speelde.
De plannen van Bolsonaro om terug te vliegen worden in twijfel getrokken, omdat een advocatenkantoor eind vorige maand meldde dat hij een visum voor zes maanden heeft aangevraagd in de Verenigde Staten. Zijn huidige visum verloopt binnenkort, bracht het juristenbureau AG Immigration ongeveer twee weken geleden naar buiten.
Meer uit Buitenland
NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Twee weken na de feestelijke opening van het Groot Egyptische Museum (GEM) in Caïro is besloten de bezoekersstromen te beheersen. Toegangskaarten kunnen alleen nog voor een tijdvak worden geboekt. Vanaf begin december is de ticketverkoop tot nader order alleen nog online mogelijk, meldt het museum.
5 uur geledenQUITO (ANP/AFP) - De president van Ecuador, Daniel Noboa, zegt op X de leider van 's lands grootste drugskartel te hebben gearresteerd. Het gaat om 'Pipo' Chavarría, die aan het hoofd staat van Los Lobos, aldus Noboa in zijn bericht. Volgens de president veinsde Pipo dat hij dood was en zat hij met een valse identiteit ondergedoken in Europa, vanwaaruit hij het drugskartel runde en opdracht gaf tot moord. Noboa voegt eraan toe dat "Ecuador vandaag wint".
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Markus Söder, de premier van de Duitse deelstaat Beieren, heeft AfD'ers uitgemaakt voor "hofnarren van Poetin". Tijdens een bijeenkomst voor jonge Duitse conservatieven noemde Söder politici van de radicaalrechtse partij "slijmers, narren aan Poetins hof en dienaars van het Kremlin". De premier vervolgde zijn kritiek door te zeggen dat de AfD deels uit "vreemde mensen" bestaat, van wie sommigen vervolgd worden voor uiteenlopende zaken, zoals extremisme. "We hebben een totaal ander idee van vrijheid."
8 uur geledenMANILLA (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben deelgenomen aan een protestbijeenkomst in de Filipijnse hoofdstad Manilla om een corruptieschandaal aan de kaak te stellen waarbij bondgenoten van president Ferdinand Marcos zijn betrokken. Volgens de politie waren er naar schatting 550.000 mensen aanwezig. Het was de grootste protestactie tot nu toe tegen het corruptieschandaal dat eerder dit jaar aan het licht kwam.
9 uur geleden