Bolsonaro overweegt terugkeer naar Brazilië
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro, die eind december naar de Amerikaanse staat Florida uitweek, zegt een terugkeer naar zijn land te overwegen. "Ik wil terugkeren naar Brazilië. Ik ben van plan in de komende weken terug te keren naar Brazilië", meldt hij in een video die door CNN online is gezet.
Een terugkeer kan problemen opleveren voor het uiterst rechtse oud-staatshoofd, omdat hij in eigen land wordt beschuldigd van het opzetten van een gewelddadige beweging die zich verzette tegen de aanstelling van zijn opvolger, Luiz Inácio Lula da Silva. Aanhangers van Bolsonaro vielen op 8 januari overheidsgebouwen in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia aan uit onvrede over het verlies van hun idool bij de verkiezingen. Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft ingestemd met een onderzoek naar de rol die de ex-president bij die rellen speelde.
De plannen van Bolsonaro om terug te vliegen worden in twijfel getrokken, omdat een advocatenkantoor eind vorige maand meldde dat hij een visum voor zes maanden heeft aangevraagd in de Verenigde Staten. Zijn huidige visum verloopt binnenkort, bracht het juristenbureau AG Immigration ongeveer twee weken geleden naar buiten.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
42 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
5 uur geleden