Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro opgenomen in Amerikaans ziekenhuis met buikpijn

Bolsonaro opgenomen in Amerikaans ziekenhuis met buikpijn

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgenomen in een Amerikaans ziekenhuis. De Braziliaanse krant O Globo schrijft dat Bolsonaro pijn aan zijn buik heeft. Het nieuws komt een dag nadat zijn aanhangers verschillende overheidsgebouwen in de hoofdstad Brasilia hebben bestormd. De voormalige president verblijft sinds ruim een week in Florida. Zijn vrouw Michelle heeft de ziekenhuisopname van haar man bevestigd.

Een bron die dichtbij de familie staat zegt tegen persbureau Reuters dat zijn situatie "niet zorgelijk" is. Bolsonaro is de laatste jaren meermaals in het ziekenhuis opgenomen vanwege blokkades in zijn darmen. Dat zou spelen sinds hij in 2018 bij een aanslag werd gestoken terwijl hij campagne voerde om president te worden. Volgens de vrouw van Bolsonaro heeft zijn opname ook deze keer hiermee te maken. "Hij ligt ter observatie in het ziekenhuis vanwege een oncomfortabel gevoel in zijn buik als gevolg van de aanval in 2018", schrijft ze op Instagram.

De radicaal rechtse Bolsonaro verloor in oktober de presidentverkiezingen van zijn linkse rivaal Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro had van tevoren al gesuggereerd dat er fraude zou zijn gepleegd als hij zou verliezen en veel van zijn aanhangers denken nog altijd dat het presidentschap hem is ontstolen. Hij vertrok vlak voordat zijn opvolger Lula werd beëdigd. De volgelingen van Bolsonaro bestormden zondag het Braziliaanse parlementsgebouw, het Hooggerechtshof en het presidentieel paleis omdat zij de beëdiging van Lula niet accepteren. Lula wees naar Bolsonaro als schuldige omdat die dit soort gedrag zou hebben aangemoedigd in speeches.

Bolsonaro zelf heeft zondagavond de bestorming veroordeeld en ontkende dat hij er iets mee te maken had. "Vreedzame protesten zijn onderdeel van democratie. Maar het plunderen en binnendringen van overheidsgebouwen zoals vandaag is gebeurd, net als in 2013 en 2017 door links, vallen daar niet onder", liet de oud-president op Twitter weten. Hij schreef ook dat hij zich als president altijd aan de grondwet heeft gehouden en democratie, transparantie en vrijheid altijd heeft gerespecteerd en verdedigd.

Meer uit Buitenland

Syrië voert operaties uit tegen Islamitische Staat

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.

36 minuten geleden
Doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.

7 uur geleden
Grote betoging in Keulen voor vrijlating PKK-leider Ocalan

KEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.

8 uur geleden
Oekraïne meldt Russische aanval met honderden drones en raketten

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.

13 uur geleden
Krant: Ierland wapent zich tegen drones voor EU-voorzitterschap

DUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.

13 uur geleden
UPS en FedEx houden vliegtuigen aan de grond na crash Louisville

WASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.

14 uur geleden
Doden en veel gewonden na tornado in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.

15 uur geleden