Bolsonaro noemt Thunberg 'snotaap'
BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft de activist Greta Thunberg een "snotaap" genoemd. Dat zei hij in een reactie op een Facebookpost van de 16-jarige Zweedse klimaatactiviste.
Thunberg had zondag een nieuwsbericht gedeeld op haar Facebookpagina over de recente moord op twee inheemse leiders in Brazilië. "Inheemse volken worden letterlijk vermoord omdat ze proberen het woud te beschermen tegen illegale ontbossing", schreef ze.
Bolsonaro zei dinsdag in Brasilia tegen verslaggevers dat "de hoeveelheid aandacht die de pers aan die snotaap geeft, onthutsend is".
Pirralha
Ondanks de verontwaardiging van wereldleiders en officiële cijfers die wijzen op een sterke toename van de ontbossing van het Amazonegebied, blijft de Braziliaanse president de bezorgdheid over het regenwoud bagatelliseren. Zonder bewijs te leveren, heeft Bolsonaro gezegd dat buitenlandse niet-gouvernementele organisaties het probleem overdrijven en in sommige gevallen zelfs verantwoordelijk zijn voor de recente vloedgolf van branden die het gebied teisterden.
Kort na Bolsonaro's reactie veranderde Thunberg haar biografie op Twitter naar 'pirralha', het Portugese woord voor snotaap.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.
30 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de immigratiedienst opgedragen om te beginnen met de deportatie van migranten. Het gaat in eerste instantie om ongedocumenteerden die zijn veroordeeld voor een misdaad; later gaat het om iedereen zonder legale verblijfsstatus.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rita Flores, een voormalig lid van de Russische punkband Pussy Riot, zegt jarenlang gedwongen als informant te hebben gewerkt voor de Russische veiligheidsdienst FSB. Ze zou informatie hebben moeten verzamelen over critici van het Kremlin en moest zelfs haar eigen ex-vriend naar een café lokken waar hij zou worden omgelegd, schrijft The Moscow Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische 'taartengooier' Noël Godin is op 80-jarige leeftijd overleden, heeft zijn echtgenote bekendgemaakt. Godin was onder meer schrijver en acteur, maar werd vooral bekend door het gooien van taarten naar beroemdheden, zoals Microsoft-oprichter Bill Gates, de Franse oud-president Nicolas Sarkozy en zanger Patrick Bruel.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Een nieuwe videotop van de bondgenoten van Oekraïne stond maandag vooral in het teken van de haperende luchtafweer en geldnood van het land. Op onafhankelijkheidsdag in Kyiv vroeg president Volodymyr Zelensky de leiders van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen, inclusief premier Rob Jetten, met klem om meer hulp.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin krijgt meer mogelijkheden om bedrijven over te nemen die worden gezien als cruciaal voor de Russische economische infrastructuur. President Vladimir Poetin heeft een decreet getekend waardoor de staat het bestuur over bijvoorbeeld energiecentrales, fabrieken of distributiecentra tijdelijk kan overnemen als die te slecht beschermd zouden zijn tegen Oekraïense droneaanvallen.
3 uur geleden