Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer worden geopereerd. Hij werd woensdag opgenomen in een privéziekenhuis in Sao Paulo voor een aantal onderzoeken, die volgens Bolsonaro nodig zijn voor de voorbereiding van drie operaties. Hij verwacht dat die alle drie in september plaatsvinden.
De oud-president wordt vaker opgenomen in het ziekenhuis en moest ook al vaker onder het mes voor problemen aan zijn buik. Bolsonaro heeft daar vaak last van sinds hij werd neergestoken tijdens de verkiezingscampagne in 2018. De onderzoeken van woensdag zouden volgens zijn woordvoerder bedoeld zijn om te kijken hoe het nu gaat met zijn darmen en zijn spijsvertering.
Het is niet duidelijk welke operaties Bolsonaro precies zal ondergaan. Op 31 augustus wordt de oud-president eerst nog voor de rechter verwacht. Hij en zijn vrouw worden ondervraagd over de illegale doorverkoop van giften die hij tijdens zijn presidentschap had gekregen. Eind juni oordeelden rechters al dat Bolsonaro zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik door de betrouwbaarheid van stemmachines in twijfel te trekken. Hij mag daardoor acht jaar niet meedoen aan verkiezingen in Brazilië. Zijn advocaten zijn in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden