Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer worden geopereerd. Hij werd woensdag opgenomen in een privéziekenhuis in Sao Paulo voor een aantal onderzoeken, die volgens Bolsonaro nodig zijn voor de voorbereiding van drie operaties. Hij verwacht dat die alle drie in september plaatsvinden.
De oud-president wordt vaker opgenomen in het ziekenhuis en moest ook al vaker onder het mes voor problemen aan zijn buik. Bolsonaro heeft daar vaak last van sinds hij werd neergestoken tijdens de verkiezingscampagne in 2018. De onderzoeken van woensdag zouden volgens zijn woordvoerder bedoeld zijn om te kijken hoe het nu gaat met zijn darmen en zijn spijsvertering.
Het is niet duidelijk welke operaties Bolsonaro precies zal ondergaan. Op 31 augustus wordt de oud-president eerst nog voor de rechter verwacht. Hij en zijn vrouw worden ondervraagd over de illegale doorverkoop van giften die hij tijdens zijn presidentschap had gekregen. Eind juni oordeelden rechters al dat Bolsonaro zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik door de betrouwbaarheid van stemmachines in twijfel te trekken. Hij mag daardoor acht jaar niet meedoen aan verkiezingen in Brazilië. Zijn advocaten zijn in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
1 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
4 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
5 uur geledenKYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.
7 uur geleden