Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer worden geopereerd. Hij werd woensdag opgenomen in een privéziekenhuis in Sao Paulo voor een aantal onderzoeken, die volgens Bolsonaro nodig zijn voor de voorbereiding van drie operaties. Hij verwacht dat die alle drie in september plaatsvinden.
De oud-president wordt vaker opgenomen in het ziekenhuis en moest ook al vaker onder het mes voor problemen aan zijn buik. Bolsonaro heeft daar vaak last van sinds hij werd neergestoken tijdens de verkiezingscampagne in 2018. De onderzoeken van woensdag zouden volgens zijn woordvoerder bedoeld zijn om te kijken hoe het nu gaat met zijn darmen en zijn spijsvertering.
Het is niet duidelijk welke operaties Bolsonaro precies zal ondergaan. Op 31 augustus wordt de oud-president eerst nog voor de rechter verwacht. Hij en zijn vrouw worden ondervraagd over de illegale doorverkoop van giften die hij tijdens zijn presidentschap had gekregen. Eind juni oordeelden rechters al dat Bolsonaro zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik door de betrouwbaarheid van stemmachines in twijfel te trekken. Hij mag daardoor acht jaar niet meedoen aan verkiezingen in Brazilië. Zijn advocaten zijn in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
9 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
9 uur geleden