Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes

Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer worden geopereerd. Hij werd woensdag opgenomen in een privéziekenhuis in Sao Paulo voor een aantal onderzoeken, die volgens Bolsonaro nodig zijn voor de voorbereiding van drie operaties. Hij verwacht dat die alle drie in september plaatsvinden.

De oud-president wordt vaker opgenomen in het ziekenhuis en moest ook al vaker onder het mes voor problemen aan zijn buik. Bolsonaro heeft daar vaak last van sinds hij werd neergestoken tijdens de verkiezingscampagne in 2018. De onderzoeken van woensdag zouden volgens zijn woordvoerder bedoeld zijn om te kijken hoe het nu gaat met zijn darmen en zijn spijsvertering.

Het is niet duidelijk welke operaties Bolsonaro precies zal ondergaan. Op 31 augustus wordt de oud-president eerst nog voor de rechter verwacht. Hij en zijn vrouw worden ondervraagd over de illegale doorverkoop van giften die hij tijdens zijn presidentschap had gekregen. Eind juni oordeelden rechters al dat Bolsonaro zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik door de betrouwbaarheid van stemmachines in twijfel te trekken. Hij mag daardoor acht jaar niet meedoen aan verkiezingen in Brazilië. Zijn advocaten zijn in beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

1 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

5 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

7 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

11 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

11 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

12 uur geleden