Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer onder het mes
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet waarschijnlijk in september weer worden geopereerd. Hij werd woensdag opgenomen in een privéziekenhuis in Sao Paulo voor een aantal onderzoeken, die volgens Bolsonaro nodig zijn voor de voorbereiding van drie operaties. Hij verwacht dat die alle drie in september plaatsvinden.
De oud-president wordt vaker opgenomen in het ziekenhuis en moest ook al vaker onder het mes voor problemen aan zijn buik. Bolsonaro heeft daar vaak last van sinds hij werd neergestoken tijdens de verkiezingscampagne in 2018. De onderzoeken van woensdag zouden volgens zijn woordvoerder bedoeld zijn om te kijken hoe het nu gaat met zijn darmen en zijn spijsvertering.
Het is niet duidelijk welke operaties Bolsonaro precies zal ondergaan. Op 31 augustus wordt de oud-president eerst nog voor de rechter verwacht. Hij en zijn vrouw worden ondervraagd over de illegale doorverkoop van giften die hij tijdens zijn presidentschap had gekregen. Eind juni oordeelden rechters al dat Bolsonaro zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik door de betrouwbaarheid van stemmachines in twijfel te trekken. Hij mag daardoor acht jaar niet meedoen aan verkiezingen in Brazilië. Zijn advocaten zijn in beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
5 uur geleden