
Bolsonaro moet volgende week getuigen in staatsgreepzaak
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet volgende week getuigen over de vermeende couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Opperrechter Alexandre de Moraes heeft bevolen dat alle zes de verdachten, onder wie Bolsonaro, fysiek naar de rechtbank moeten komen om vragen te beantwoorden.
De rechtspopulistische oud-president wordt ervan beschuldigd te hebben samengezworen met anderen om de winst van zijn linkse rivaal Luiz Inácio Lula da Silva ongedaan te maken. Ook zou Bolsonaro op de hoogte zijn geweest van plannen om Lula af te zetten of zelfs te vermoorden. Een week na de machtsovername bestormden zijn aanhangers overheidsgebouwen omdat ze de verkiezingsuitslag niet erkenden. De oud-president ontkent betrokkenheid en spreekt van een politieke vervolging.
De 70-jarige Bolsonaro kan 40 jaar cel krijgen. Hij is in een andere zaak al schuldig bevonden aan machtsmisbruik en mag daarom tot 2030 niet meedoen aan verkiezingen.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.
4 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.
6 uur geledenLIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.
8 uur geleden