Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet binnen tien dagen een getuigenis afleggen over de bestorming van overheidsgebouwen door zijn aanhangers op 8 januari. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land heeft op verzoek van aanklagers bepaald dat hij zich op korte termijn moet melden bij de nationale politie.

Aanhangers van de uiterst rechtse Bolsonaro plunderden het parlement, het presidentieel paleis en het Hooggerechtshof nadat Bolosonaro de verkiezingen nipt had verloren van zijn linkse opponent Luiz Inácio Lula da Silva. Opperrechter Alexandre de Moraes ziet de getuigenis als "een onmisbare maatregel voor de volledige opheldering van de onderzochte feiten".

Bolsonaro ontkende eerder dat hij iets te maken had met de ongeregeldheden en veroordeelde ze. President Lula heeft zijn voorganger ervan beschuldigd supporters in toespraken te hebben aangemoedigd.

De 68-jarige Bolsonaro verbleef drie maanden in de Verenigde Staten na zijn nederlaag. Hij moet zich nu verantwoorden in onderzoeken naar zijn aanvallen op het Braziliaanse stemsysteem en zijn rol rond de bestorming. Ook na zijn nederlaag heeft hij de uitslag van de verkiezingen in twijfel getrokken, net als zijn Amerikaanse geestverwant Donald Trump met bewijsarme fraudebeschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

1 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

4 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

5 uur geleden