Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet binnen tien dagen een getuigenis afleggen over de bestorming van overheidsgebouwen door zijn aanhangers op 8 januari. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land heeft op verzoek van aanklagers bepaald dat hij zich op korte termijn moet melden bij de nationale politie.

Aanhangers van de uiterst rechtse Bolsonaro plunderden het parlement, het presidentieel paleis en het Hooggerechtshof nadat Bolosonaro de verkiezingen nipt had verloren van zijn linkse opponent Luiz Inácio Lula da Silva. Opperrechter Alexandre de Moraes ziet de getuigenis als "een onmisbare maatregel voor de volledige opheldering van de onderzochte feiten".

Bolsonaro ontkende eerder dat hij iets te maken had met de ongeregeldheden en veroordeelde ze. President Lula heeft zijn voorganger ervan beschuldigd supporters in toespraken te hebben aangemoedigd.

De 68-jarige Bolsonaro verbleef drie maanden in de Verenigde Staten na zijn nederlaag. Hij moet zich nu verantwoorden in onderzoeken naar zijn aanvallen op het Braziliaanse stemsysteem en zijn rol rond de bestorming. Ook na zijn nederlaag heeft hij de uitslag van de verkiezingen in twijfel getrokken, net als zijn Amerikaanse geestverwant Donald Trump met bewijsarme fraudebeschuldigingen.

Meer uit Buitenland

VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

1 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

2 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

2 uur geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

6 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

7 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

8 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

10 uur geleden