Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet binnen tien dagen een getuigenis afleggen over de bestorming van overheidsgebouwen door zijn aanhangers op 8 januari. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land heeft op verzoek van aanklagers bepaald dat hij zich op korte termijn moet melden bij de nationale politie.

Aanhangers van de uiterst rechtse Bolsonaro plunderden het parlement, het presidentieel paleis en het Hooggerechtshof nadat Bolosonaro de verkiezingen nipt had verloren van zijn linkse opponent Luiz Inácio Lula da Silva. Opperrechter Alexandre de Moraes ziet de getuigenis als "een onmisbare maatregel voor de volledige opheldering van de onderzochte feiten".

Bolsonaro ontkende eerder dat hij iets te maken had met de ongeregeldheden en veroordeelde ze. President Lula heeft zijn voorganger ervan beschuldigd supporters in toespraken te hebben aangemoedigd.

De 68-jarige Bolsonaro verbleef drie maanden in de Verenigde Staten na zijn nederlaag. Hij moet zich nu verantwoorden in onderzoeken naar zijn aanvallen op het Braziliaanse stemsysteem en zijn rol rond de bestorming. Ook na zijn nederlaag heeft hij de uitslag van de verkiezingen in twijfel getrokken, net als zijn Amerikaanse geestverwant Donald Trump met bewijsarme fraudebeschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

15 minuten geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

59 minuten geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

12 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

15 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

15 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

19 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

19 uur geleden