Bolsonaro moet snel getuigen over bestorming overheidsgebouwen
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet binnen tien dagen een getuigenis afleggen over de bestorming van overheidsgebouwen door zijn aanhangers op 8 januari. Het Hooggerechtshof van het Zuid-Amerikaanse land heeft op verzoek van aanklagers bepaald dat hij zich op korte termijn moet melden bij de nationale politie.
Aanhangers van de uiterst rechtse Bolsonaro plunderden het parlement, het presidentieel paleis en het Hooggerechtshof nadat Bolosonaro de verkiezingen nipt had verloren van zijn linkse opponent Luiz Inácio Lula da Silva. Opperrechter Alexandre de Moraes ziet de getuigenis als "een onmisbare maatregel voor de volledige opheldering van de onderzochte feiten".
Bolsonaro ontkende eerder dat hij iets te maken had met de ongeregeldheden en veroordeelde ze. President Lula heeft zijn voorganger ervan beschuldigd supporters in toespraken te hebben aangemoedigd.
De 68-jarige Bolsonaro verbleef drie maanden in de Verenigde Staten na zijn nederlaag. Hij moet zich nu verantwoorden in onderzoeken naar zijn aanvallen op het Braziliaanse stemsysteem en zijn rol rond de bestorming. Ook na zijn nederlaag heeft hij de uitslag van de verkiezingen in twijfel getrokken, net als zijn Amerikaanse geestverwant Donald Trump met bewijsarme fraudebeschuldigingen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.
19 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.
23 minuten geledenDORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.
40 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.
53 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India kan nog niet met zekerheid zeggen wat de fatale explosie van een auto in New Delhi veroorzaakte. Minister van Binnenlandse Zaken Amit Shah liet maandagavond laat weten "alle opties open te houden" in afwachting van het politieonderzoek. Bij de explosie kwamen meerdere mensen om het leven.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand gaat aan de Verenigde Staten laten weten dat het vredesakkoord met Cambodja niet verder wordt geïmplementeerd. Daarmee is de deal tussen de twee Zuidoost-Aziatische landen, die in het bijzijn van president Donald Trump werd ondertekend, voorlopig van de baan.
5 uur geleden