Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen

Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse federale rekenkamer heeft oud-president Jair Bolsonaro bevolen om binnen vijf dagen een set sieraden af te leveren die hij van de regering van Saudi-Arabië heeft gekregen. Ook moet Bolsonaro een complete lijst overhandigen van alle geschenken die hij tijdens zijn presidentschap heeft ontvangen.

Bolsonaro moet de artikelen binnen vijf dagen teruggeven aan "de rechtmatige eigenaar, het presidentieel paleis", stelt de rechtbank in het oordeel. Volgens de Braziliaanse wetgeving mogen ambtenaren giften alleen houden als ze "zeer veel persoonlijke, maar minimale financiële waarde" hebben.

Het oordeel volgt enkele dagen nadat de Braziliaanse politie een onderzoek aankondigde naar een eerdere poging van Bolsonaro om aan hem geschonken sieraden Brazilië binnen te smokkelen, zonder ze aan te geven. De Saudische koning zou de sieraden, met een waarde van ruim 3 miljoen euro, in 2021 aan de toenmalige Braziliaanse president en zijn vrouw hebben geschonken. Bolsonaro, die sinds eind december in de Verenigde Staten verblijft, zal ook worden opgeroepen om een getuigenis af te leggen als onderdeel van het onderzoek.

De voormalige Braziliaanse president heeft via een brief van zijn advocaat laten weten dat hij de sieraden aan de staat zal overhandigen.

Meer uit Buitenland

VS spreken Denemarken volgende week over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.

1 uur geleden
Rubio: VS hebben stappenplan voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".

1 uur geleden
Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

2 uur geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

2 uur geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

5 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

5 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

6 uur geleden