Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse federale rekenkamer heeft oud-president Jair Bolsonaro bevolen om binnen vijf dagen een set sieraden af te leveren die hij van de regering van Saudi-Arabië heeft gekregen. Ook moet Bolsonaro een complete lijst overhandigen van alle geschenken die hij tijdens zijn presidentschap heeft ontvangen.
Bolsonaro moet de artikelen binnen vijf dagen teruggeven aan "de rechtmatige eigenaar, het presidentieel paleis", stelt de rechtbank in het oordeel. Volgens de Braziliaanse wetgeving mogen ambtenaren giften alleen houden als ze "zeer veel persoonlijke, maar minimale financiële waarde" hebben.
Het oordeel volgt enkele dagen nadat de Braziliaanse politie een onderzoek aankondigde naar een eerdere poging van Bolsonaro om aan hem geschonken sieraden Brazilië binnen te smokkelen, zonder ze aan te geven. De Saudische koning zou de sieraden, met een waarde van ruim 3 miljoen euro, in 2021 aan de toenmalige Braziliaanse president en zijn vrouw hebben geschonken. Bolsonaro, die sinds eind december in de Verenigde Staten verblijft, zal ook worden opgeroepen om een getuigenis af te leggen als onderdeel van het onderzoek.
De voormalige Braziliaanse president heeft via een brief van zijn advocaat laten weten dat hij de sieraden aan de staat zal overhandigen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse parlement stemt dinsdag over een mogelijk onderzoek naar premier Keir Starmer, meldt de parlementsvoorzitter. Uit dat onderzoek zou moeten blijken of Starmer het Lagerhuis bewust of onbewust heeft misleid bij het aanstellen van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.
10 uur geledenODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.
11 uur geledenVIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
13 uur geleden