Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse federale rekenkamer heeft oud-president Jair Bolsonaro bevolen om binnen vijf dagen een set sieraden af te leveren die hij van de regering van Saudi-Arabië heeft gekregen. Ook moet Bolsonaro een complete lijst overhandigen van alle geschenken die hij tijdens zijn presidentschap heeft ontvangen.
Bolsonaro moet de artikelen binnen vijf dagen teruggeven aan "de rechtmatige eigenaar, het presidentieel paleis", stelt de rechtbank in het oordeel. Volgens de Braziliaanse wetgeving mogen ambtenaren giften alleen houden als ze "zeer veel persoonlijke, maar minimale financiële waarde" hebben.
Het oordeel volgt enkele dagen nadat de Braziliaanse politie een onderzoek aankondigde naar een eerdere poging van Bolsonaro om aan hem geschonken sieraden Brazilië binnen te smokkelen, zonder ze aan te geven. De Saudische koning zou de sieraden, met een waarde van ruim 3 miljoen euro, in 2021 aan de toenmalige Braziliaanse president en zijn vrouw hebben geschonken. Bolsonaro, die sinds eind december in de Verenigde Staten verblijft, zal ook worden opgeroepen om een getuigenis af te leggen als onderdeel van het onderzoek.
De voormalige Braziliaanse president heeft via een brief van zijn advocaat laten weten dat hij de sieraden aan de staat zal overhandigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
9 uur geleden