Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse federale rekenkamer heeft oud-president Jair Bolsonaro bevolen om binnen vijf dagen een set sieraden af te leveren die hij van de regering van Saudi-Arabië heeft gekregen. Ook moet Bolsonaro een complete lijst overhandigen van alle geschenken die hij tijdens zijn presidentschap heeft ontvangen.
Bolsonaro moet de artikelen binnen vijf dagen teruggeven aan "de rechtmatige eigenaar, het presidentieel paleis", stelt de rechtbank in het oordeel. Volgens de Braziliaanse wetgeving mogen ambtenaren giften alleen houden als ze "zeer veel persoonlijke, maar minimale financiële waarde" hebben.
Het oordeel volgt enkele dagen nadat de Braziliaanse politie een onderzoek aankondigde naar een eerdere poging van Bolsonaro om aan hem geschonken sieraden Brazilië binnen te smokkelen, zonder ze aan te geven. De Saudische koning zou de sieraden, met een waarde van ruim 3 miljoen euro, in 2021 aan de toenmalige Braziliaanse president en zijn vrouw hebben geschonken. Bolsonaro, die sinds eind december in de Verenigde Staten verblijft, zal ook worden opgeroepen om een getuigenis af te leggen als onderdeel van het onderzoek.
De voormalige Braziliaanse president heeft via een brief van zijn advocaat laten weten dat hij de sieraden aan de staat zal overhandigen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
5 uur geleden