Bolsonaro moet sieraden van Saudische regering overhandigen
BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse federale rekenkamer heeft oud-president Jair Bolsonaro bevolen om binnen vijf dagen een set sieraden af te leveren die hij van de regering van Saudi-Arabië heeft gekregen. Ook moet Bolsonaro een complete lijst overhandigen van alle geschenken die hij tijdens zijn presidentschap heeft ontvangen.
Bolsonaro moet de artikelen binnen vijf dagen teruggeven aan "de rechtmatige eigenaar, het presidentieel paleis", stelt de rechtbank in het oordeel. Volgens de Braziliaanse wetgeving mogen ambtenaren giften alleen houden als ze "zeer veel persoonlijke, maar minimale financiële waarde" hebben.
Het oordeel volgt enkele dagen nadat de Braziliaanse politie een onderzoek aankondigde naar een eerdere poging van Bolsonaro om aan hem geschonken sieraden Brazilië binnen te smokkelen, zonder ze aan te geven. De Saudische koning zou de sieraden, met een waarde van ruim 3 miljoen euro, in 2021 aan de toenmalige Braziliaanse president en zijn vrouw hebben geschonken. Bolsonaro, die sinds eind december in de Verenigde Staten verblijft, zal ook worden opgeroepen om een getuigenis af te leggen als onderdeel van het onderzoek.
De voormalige Braziliaanse president heeft via een brief van zijn advocaat laten weten dat hij de sieraden aan de staat zal overhandigen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
7 uur geleden