Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro gaat oppositie Brazilië niet leiden

Bolsonaro gaat oppositie Brazilië niet leiden

MIAMI (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro gaat toch niet de oppositie leiden in zijn land. Tegenover een journalist van CNN Brasil verklaarde hij woensdag dat hij niet de leidersrol op zich zal nemen, maar zijn partij wel zal adviseren over het voeren van oppositie tegen president Luiz Inácio Lula da Silva.

Bolsonaro deed de uitspraken op een vliegveld in Florida voordat hij op een vlucht naar Brazilië stapte. Hij keert voor het eerst terug naar zijn land na zijn nederlaag in de verkiezingen in oktober, die hij verloor van Lula. De oud-president zei woensdag dat hij van plan is veel door Brazilië te gaan reizen, om zo zijn partij te helpen bij de lokale verkiezingen volgend jaar.

Eerder kondigde Bolsonaro aan dat hij juist naar Brazilië terugging om daar de oppositie te leiden. Ook hintte de rechtse politicus toen op een mogelijke deelname aan de volgende verkiezingen. Hij zei op een politieke bijeenkomst in de VS dat hij het gevoel heeft dat "zijn missie nog steeds niet voorbij is."

Meer uit Buitenland

Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

30 minuten geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

1 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

2 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

3 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

3 uur geleden
Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

3 uur geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

4 uur geleden