Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro gaat oppositie Brazilië niet leiden

Bolsonaro gaat oppositie Brazilië niet leiden

MIAMI (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro gaat toch niet de oppositie leiden in zijn land. Tegenover een journalist van CNN Brasil verklaarde hij woensdag dat hij niet de leidersrol op zich zal nemen, maar zijn partij wel zal adviseren over het voeren van oppositie tegen president Luiz Inácio Lula da Silva.

Bolsonaro deed de uitspraken op een vliegveld in Florida voordat hij op een vlucht naar Brazilië stapte. Hij keert voor het eerst terug naar zijn land na zijn nederlaag in de verkiezingen in oktober, die hij verloor van Lula. De oud-president zei woensdag dat hij van plan is veel door Brazilië te gaan reizen, om zo zijn partij te helpen bij de lokale verkiezingen volgend jaar.

Eerder kondigde Bolsonaro aan dat hij juist naar Brazilië terugging om daar de oppositie te leiden. Ook hintte de rechtse politicus toen op een mogelijke deelname aan de volgende verkiezingen. Hij zei op een politieke bijeenkomst in de VS dat hij het gevoel heeft dat "zijn missie nog steeds niet voorbij is."

Meer uit Buitenland

Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië en Frankrijk.

17 minuten geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

37 minuten geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

51 minuten geleden
Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

1 uur geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

1 uur geleden
Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

2 uur geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

3 uur geleden