Bolsonaro formeel beschuldigd van verduisteren sieraden
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse nationale politie heeft de voormalige president Jair Bolsonaro donderdag formeel beschuldigd van het verduisteren van sieraden die hij tijdens zijn ambtsperiode ontving. Dat melden twee politiebronnen aan persbureau Reuters. Onder de verduisterde giften zouden ook luxeartikelen zijn geweest die hij van de Saudi-Arabische regering had gekregen.
Vorig jaar maart verklaarde Bolsonaro nog op het hoofdbureau van de nationale politie in Brasilia dat hij niets verkeerds had gedaan. De politie deed toen al onderzoek naar sieraden en geschenken die hij en zijn vrouw in oktober 2001 van de Saudische koning hadden gekregen. De politie vermoedde dat Bolsonaro douanerechten had ontdoken met smokkelpraktijken.
Dit is de tweede keer dat de politie Bolsonaro formeel van een misdrijf beschuldigt. Hij werd in maart van dit jaar beschuldigd van het vervalsen van zijn corona-vaccinatiebewijzen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
12 minuten geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
6 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
7 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
7 uur geleden