Bolsonaro formeel beschuldigd van verduisteren sieraden
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse nationale politie heeft de voormalige president Jair Bolsonaro donderdag formeel beschuldigd van het verduisteren van sieraden die hij tijdens zijn ambtsperiode ontving. Dat melden twee politiebronnen aan persbureau Reuters. Onder de verduisterde giften zouden ook luxeartikelen zijn geweest die hij van de Saudi-Arabische regering had gekregen.
Vorig jaar maart verklaarde Bolsonaro nog op het hoofdbureau van de nationale politie in Brasilia dat hij niets verkeerds had gedaan. De politie deed toen al onderzoek naar sieraden en geschenken die hij en zijn vrouw in oktober 2001 van de Saudische koning hadden gekregen. De politie vermoedde dat Bolsonaro douanerechten had ontdoken met smokkelpraktijken.
Dit is de tweede keer dat de politie Bolsonaro formeel van een misdrijf beschuldigt. Hij werd in maart van dit jaar beschuldigd van het vervalsen van zijn corona-vaccinatiebewijzen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
11 minuten geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
4 uur geleden