Bolsonaro formeel beschuldigd van verduisteren sieraden
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse nationale politie heeft de voormalige president Jair Bolsonaro donderdag formeel beschuldigd van het verduisteren van sieraden die hij tijdens zijn ambtsperiode ontving. Dat melden twee politiebronnen aan persbureau Reuters. Onder de verduisterde giften zouden ook luxeartikelen zijn geweest die hij van de Saudi-Arabische regering had gekregen.
Vorig jaar maart verklaarde Bolsonaro nog op het hoofdbureau van de nationale politie in Brasilia dat hij niets verkeerds had gedaan. De politie deed toen al onderzoek naar sieraden en geschenken die hij en zijn vrouw in oktober 2001 van de Saudische koning hadden gekregen. De politie vermoedde dat Bolsonaro douanerechten had ontdoken met smokkelpraktijken.
Dit is de tweede keer dat de politie Bolsonaro formeel van een misdrijf beschuldigt. Hij werd in maart van dit jaar beschuldigd van het vervalsen van zijn corona-vaccinatiebewijzen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden