Bolsonaro betwist deel verkiezingsuitslagen
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro vecht een aantal uitslagen van de presidentsverkiezingen van drie weken geleden aan. CNN Brasil meldt dat hij de rechter heeft verzocht stemmen van sommige elektronische stemmachines ongeldig te verklaren.
Storingen met oude stemmachines zouden de verkiezingen "bezoedeld" kunnen hebben. De op deze machines uitgebrachte stemmen zouden daarom ongeldig moeten worden verklaard, vinden Bolsonaro en zijn medestanders
De rechts-populistische Bolsonaro, soms wel de Braziliaanse Donald Trump genoemd, had zich min of meer neergelegd bij de nipte overwinning van zijn linkse tegenstrever Luiz Inácio Lula da Silva. Die kreeg 50,9 procent tegen 49,1 procent voor Bolsonaro.
Overgangsproces
In zijn reactie op de verkiezingsuitslag gaf Bolsonaro aan te zullen "voldoen" aan wat de grondwet bepaalt. Direct daarna maakte zijn stafchef bekend dat Bolsonaro hem de opdracht had gegeven het overgangsproces te leiden.
Het lijkt onwaarschijnlijk dat de eis van Bolsonaro het gaat halen, aangezien Lula's overwinning is bekrachtigd door het hoogste verkiezingstribunaal (TSE) en erkend door Braziliaanse politici en internationale bondgenoten. De inmiddels gedimde protestbeweging van Bolsonaro-aanhangers zou wel kunnen worden aangewakkerd.
Binnen het etmaal
TSE-toprechter Alexandre de Moraes zei dat de argumenten binnen een etmaal moeten zijn ingediend, anders wordt de klacht verworpen. Oud-militair Bolsonaro beweert al jaren dat het elektronische stemsysteem fraudegevoelig is, zonder daar bewijs voor te leveren.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
8 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
11 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
11 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
14 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
14 uur geleden