Bolsonaro betwist deel verkiezingsuitslagen
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro vecht een aantal uitslagen van de presidentsverkiezingen van drie weken geleden aan. CNN Brasil meldt dat hij de rechter heeft verzocht stemmen van sommige elektronische stemmachines ongeldig te verklaren.
Storingen met oude stemmachines zouden de verkiezingen "bezoedeld" kunnen hebben. De op deze machines uitgebrachte stemmen zouden daarom ongeldig moeten worden verklaard, vinden Bolsonaro en zijn medestanders
De rechts-populistische Bolsonaro, soms wel de Braziliaanse Donald Trump genoemd, had zich min of meer neergelegd bij de nipte overwinning van zijn linkse tegenstrever Luiz Inácio Lula da Silva. Die kreeg 50,9 procent tegen 49,1 procent voor Bolsonaro.
Overgangsproces
In zijn reactie op de verkiezingsuitslag gaf Bolsonaro aan te zullen "voldoen" aan wat de grondwet bepaalt. Direct daarna maakte zijn stafchef bekend dat Bolsonaro hem de opdracht had gegeven het overgangsproces te leiden.
Het lijkt onwaarschijnlijk dat de eis van Bolsonaro het gaat halen, aangezien Lula's overwinning is bekrachtigd door het hoogste verkiezingstribunaal (TSE) en erkend door Braziliaanse politici en internationale bondgenoten. De inmiddels gedimde protestbeweging van Bolsonaro-aanhangers zou wel kunnen worden aangewakkerd.
Binnen het etmaal
TSE-toprechter Alexandre de Moraes zei dat de argumenten binnen een etmaal moeten zijn ingediend, anders wordt de klacht verworpen. Oud-militair Bolsonaro beweert al jaren dat het elektronische stemsysteem fraudegevoelig is, zonder daar bewijs voor te leveren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden