Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft kapperszaken, schoonheidssalons en sportscholen tot "essentiële activiteiten" verklaard die open mogen blijven tijdens de coronacrisis in zijn land. Dat deed hij door een presidentieel decreet uit te vaardigen.

Bolsonaro is fel tegenstander van de lockdownmaatregelen die in veel staten en grote steden in Brazilië zijn ingesteld vanwege het longvirus. Hij vreest dat die grote schade toebrengen aan de economie.

Volgens Bolsonaro is het openstellen van kappers, sportschalen en salons belangrijk voor de gezondheid van Brazilianen. Thuiszitten heeft daar een negatief effect op, zei hij dinsdag. "Maar als ze naar een sportschool kunnen gaan, in overeenstemming met de voorschriften van het ministerie van Volksgezondheid, hebben ze een gezonder leven", aldus de president.

Bolsonaro stelde dat een miljoen mensen actief zijn in de sectoren die hij met het besluit wil heropenen. De president vaardigde eerder decreten uit waardoor behalve supermarkten en drogisten ook kerken en loterijkantoren open konden blijven.

Het is echter de vraag of het besluit van Bolsonaro, die er ook bouwwerkzaamheden en industrie mee wil hervatten, daadwerkelijk effect gaat hebben. Het Braziliaanse hooggerechtshof oordeelde vorige maand dat gouverneurs en burgemeesters het laatste woord hebben over het invoeren of versoepelen van coronamaatregelen.

In het land zijn ruim 166.000 besmettingsgevallen van het virus bekend en 11.625 doden te betreuren. Experts denken dat het werkelijke aantal slachtoffers fors hoger kan zijn.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

41 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

1 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

1 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

4 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

4 uur geleden