Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft kapperszaken, schoonheidssalons en sportscholen tot "essentiële activiteiten" verklaard die open mogen blijven tijdens de coronacrisis in zijn land. Dat deed hij door een presidentieel decreet uit te vaardigen.

Bolsonaro is fel tegenstander van de lockdownmaatregelen die in veel staten en grote steden in Brazilië zijn ingesteld vanwege het longvirus. Hij vreest dat die grote schade toebrengen aan de economie.

Volgens Bolsonaro is het openstellen van kappers, sportschalen en salons belangrijk voor de gezondheid van Brazilianen. Thuiszitten heeft daar een negatief effect op, zei hij dinsdag. "Maar als ze naar een sportschool kunnen gaan, in overeenstemming met de voorschriften van het ministerie van Volksgezondheid, hebben ze een gezonder leven", aldus de president.

Bolsonaro stelde dat een miljoen mensen actief zijn in de sectoren die hij met het besluit wil heropenen. De president vaardigde eerder decreten uit waardoor behalve supermarkten en drogisten ook kerken en loterijkantoren open konden blijven.

Het is echter de vraag of het besluit van Bolsonaro, die er ook bouwwerkzaamheden en industrie mee wil hervatten, daadwerkelijk effect gaat hebben. Het Braziliaanse hooggerechtshof oordeelde vorige maand dat gouverneurs en burgemeesters het laatste woord hebben over het invoeren of versoepelen van coronamaatregelen.

In het land zijn ruim 166.000 besmettingsgevallen van het virus bekend en 11.625 doden te betreuren. Experts denken dat het werkelijke aantal slachtoffers fors hoger kan zijn.

Meer uit Buitenland

Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

10 minuten geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

25 minuten geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

40 minuten geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

43 minuten geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

1 uur geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

2 uur geleden