Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

Bolsonaro bestempelt sportschool en kappers als 'essentieel'

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft kapperszaken, schoonheidssalons en sportscholen tot "essentiële activiteiten" verklaard die open mogen blijven tijdens de coronacrisis in zijn land. Dat deed hij door een presidentieel decreet uit te vaardigen.

Bolsonaro is fel tegenstander van de lockdownmaatregelen die in veel staten en grote steden in Brazilië zijn ingesteld vanwege het longvirus. Hij vreest dat die grote schade toebrengen aan de economie.

Volgens Bolsonaro is het openstellen van kappers, sportschalen en salons belangrijk voor de gezondheid van Brazilianen. Thuiszitten heeft daar een negatief effect op, zei hij dinsdag. "Maar als ze naar een sportschool kunnen gaan, in overeenstemming met de voorschriften van het ministerie van Volksgezondheid, hebben ze een gezonder leven", aldus de president.

Bolsonaro stelde dat een miljoen mensen actief zijn in de sectoren die hij met het besluit wil heropenen. De president vaardigde eerder decreten uit waardoor behalve supermarkten en drogisten ook kerken en loterijkantoren open konden blijven.

Het is echter de vraag of het besluit van Bolsonaro, die er ook bouwwerkzaamheden en industrie mee wil hervatten, daadwerkelijk effect gaat hebben. Het Braziliaanse hooggerechtshof oordeelde vorige maand dat gouverneurs en burgemeesters het laatste woord hebben over het invoeren of versoepelen van coronamaatregelen.

In het land zijn ruim 166.000 besmettingsgevallen van het virus bekend en 11.625 doden te betreuren. Experts denken dat het werkelijke aantal slachtoffers fors hoger kan zijn.

Meer uit Buitenland

NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

1 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

4 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

4 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

6 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

6 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

6 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

8 uur geleden