Bolsonaro aangeklaagd om couppoging na verlies verkiezingen 2022
BRASILIA (ANP) - De hoogste aanklager van Brazilië heeft aanklachten ingediend tegen Jair Bolsonaro, waarin hij beweert dat de voormalige president een poging tot staatsgreep heeft gedaan na zijn verlies bij de verkiezingen van 2022. Bolsonaro zou op de hoogte zijn geweest van een plan om de pas gekozen president Luiz Inacio Lula da Silva ('Lula'), vicepresident Geraldo Alckmin en opperrechter Alexandre de Moraes te vermoorden.
Procureur-generaal Paulo Gonet heeft Bolsonaro dinsdag formeel aangeklaagd naar aanleiding van aanbevelingen van federale autoriteiten die onderzoek deden naar de poging tot opstand op 8 januari 2023 in Brasilia. Die dag bestormden duizenden van zijn aanhangers overheidsgebouwen om te voorkomen dat Lula het presidentschap op zich zou nemen.
Het is nu aan het Hooggerechtshof om te beslissen of er strafzaken moeten worden gestart tegen de omstreden oud-president. Hij mag tot 2030 geen presidentschap nastreven en riskeert nu een gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
41 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
13 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
15 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
17 uur geleden