
Bologna stelt Thiago Motta aan als trainer
BOLOGNA (ANP) - Thiago Motta is de nieuwe trainer van FC Bologna. De 40-jarige voormalig Italiaans international, geboren in Brazilië, is de opvolger van Sinisa Mihajlovic die ontslagen werd vanwege de tegenvallende resultaten. Bij Bologna voetballen onder anderen de Nederlanders Jerdy Schouten, Joshua Zirkzee en Denso Kasius.
Thiago Motta, oud-speler van onder meer FC Barcelona, Internazionale en Paris Saint-Germain, was tot juni nog in dienst van Spezia dat hij behoedde voor degradatie uit de Serie A. Details over zijn verbintenis werden nog niet gemeld. Hij begint maandag aan zijn nieuwe baan, een dag na het duel met Fiorentina. Bologna staat zestiende na drie gelijke spelen en twee nederlagen.
Mihajlovic was sinds januari 2019 actief als trainer bij de Italiaanse club. In dat jaar werd hij ook getroffen door leukemie. Hij herstelde na een beenmergtransplantatie en chemokuur maar kreeg in maart dit jaar te maken met een terugval. Volgens de trainer was zijn situatie minder ernstig dan drie jaar geleden.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
4 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
4 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
14 uur geleden