Bologna pakt mede dankzij treffer Zirkzee punt bij AC Milan
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de Serie A nagelaten te profiteren van het puntenverlies van koploper Juventus. Het elftal van trainer Stefano Pioli moest voor eigen publiek een gelijkspel toestaan tegen Bologna: 2-2. Het verschil tussen Milan en Juventus, dat met 1-1 gelijkspeelde tegen Empoli, blijft zo 7 punten.
Joshua Zirkzee bracht Bologna na een half uur spelen op voorsprong. De Nederlandse spits, die de aanval zelf opzette, kreeg de bal even later bij de tweede paal weer voor zijn voeten. Vanuit een vrij moeilijke hoek schoot hij de bal, via een verdediger, door de benen van keeper Mike Maignan: 0-1.
Milan-spits Olivier Giroud liet de kans op de gelijkmaker liggen. Hij miste in de 42e minuut een strafschop. Ruben Loftus-Cheek maakte kort voor rust alsnog gelijk: 1-1. In de tweede helft miste Milan opnieuw een penalty, dit keer via Theo Hernandez in de 74e minuut. Hij raakte de paal. Loftus-Cheek leek met een late 2-1 alsnog puntenverlies voor Milan te voorkomen, maar in blessuretijd kreeg ook Bologna een penalty. Riccardo Orsolini scoorde wel: 2-2.
Tijjani Reijnders speelde hele wedstrijd mee bij Milan. Bij Bologna gold dat voor Sam Beukema en Zirkzee.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
11 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
43 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
10 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
13 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
13 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
14 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
14 uur geleden