Boliviaanse president weer aan het werk na coronabesmetting
LA PAZ (ANP) - De Boliviaanse interim-president Jeanine Anez zei dinsdag dat ze hersteld is van het coronavirus en weer aan het werk gaat. "Met heel mijn hart bedankt voor de liefde en steun tijdens mijn coronavirusziekte", zei Anez in een tweet. "Bolivianen zijn een geweldige familie. We gaan verder."
De 52-jarige Anez is een conservatieve oud-senator die afgelopen november het presidentschap op zich nam na het aftreden van Evo Morales. Op 9 juli maakte ze bekend dat ze het coronavirus onder de leden heeft en in isolatie zou gaan in de presidentiële residentie.
Verschillende Boliviaanse overheidsfunctionarissen, waaronder de minister van Volksgezondheid, hebben positief op het virus getest. Het Zuid-Amerikaanse land heeft volgens de meest recente overheidsgegevens 69.429 besmettingsgevallen en 2583 coronadoden geregistreerd.
Anez is een van de kandidaten tijdens de komende presidentsverkiezingen in Bolivia, die vanwege de coronapandemie zijn uitgesteld tot 18 oktober.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
23 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
48 minuten geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
4 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
5 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
7 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
9 uur geleden