Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boliviaanse interim-president eist aftreden ministers

Boliviaanse interim-president eist aftreden ministers

LA PAZ (ANP/AFP/RTR) - De Boliviaanse interim-president Jeanine Añez heeft haar ministers verzocht om af te treden nadat onder hen ophef was ontstaan over haar kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in mei. Añez maakte vrijdag bekend dat ze zich toch kandidaat stelt, hoewel zij eerder had toegezegd dat niet te doen.

Añez besloot eerder niet mee te doen om zich te richten op het verenigen van de oppositie tegen de socialistische oud-president Evo Morales. Hij stapte in november op toen na verkiezingen rellen uitbraken, zijn regering de controle over het land verloor en hij onder internationale druk kwam te staan.

De bekendmaking van de kandidatuur vrijdag maakte kritiek los binnen de regering. Minister van communicatie, Roxana Lizarraga, zei dat Añez "haar doelen uit het oog is verloren" en stapte zondag op. Añez zegt zich te kandideren om een einde te maken aan de politieke verdeeldheid in het land, en ontkent dat het een vooropgezet plan is.

Plaatselijke media publiceerden zondag een opiniepeiling waarin de socialistische partij van Morales (die geen kandidaat is) aan kop gaat in de peilingen met 26 procent. Toen de peiling werd gedaan was de kandidatuur van Añez nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

40 minuten geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

1 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

1 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

1 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

3 uur geleden
Franse politie verricht arrestaties en neemt wapens in beslag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.

3 uur geleden
Ngo: al honderden aanvallen op Palestijnse olijvenoogst

RAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.

3 uur geleden