Boliviaanse interim-president eist aftreden ministers
LA PAZ (ANP/AFP/RTR) - De Boliviaanse interim-president Jeanine Añez heeft haar ministers verzocht om af te treden nadat onder hen ophef was ontstaan over haar kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in mei. Añez maakte vrijdag bekend dat ze zich toch kandidaat stelt, hoewel zij eerder had toegezegd dat niet te doen.
Añez besloot eerder niet mee te doen om zich te richten op het verenigen van de oppositie tegen de socialistische oud-president Evo Morales. Hij stapte in november op toen na verkiezingen rellen uitbraken, zijn regering de controle over het land verloor en hij onder internationale druk kwam te staan.
De bekendmaking van de kandidatuur vrijdag maakte kritiek los binnen de regering. Minister van communicatie, Roxana Lizarraga, zei dat Añez "haar doelen uit het oog is verloren" en stapte zondag op. Añez zegt zich te kandideren om een einde te maken aan de politieke verdeeldheid in het land, en ontkent dat het een vooropgezet plan is.
Plaatselijke media publiceerden zondag een opiniepeiling waarin de socialistische partij van Morales (die geen kandidaat is) aan kop gaat in de peilingen met 26 procent. Toen de peiling werd gedaan was de kandidatuur van Añez nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.
58 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.
2 uur geledenATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker twintig mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram.
4 uur geleden