Boliviaanse interim-president eist aftreden ministers
LA PAZ (ANP/AFP/RTR) - De Boliviaanse interim-president Jeanine Añez heeft haar ministers verzocht om af te treden nadat onder hen ophef was ontstaan over haar kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in mei. Añez maakte vrijdag bekend dat ze zich toch kandidaat stelt, hoewel zij eerder had toegezegd dat niet te doen.
Añez besloot eerder niet mee te doen om zich te richten op het verenigen van de oppositie tegen de socialistische oud-president Evo Morales. Hij stapte in november op toen na verkiezingen rellen uitbraken, zijn regering de controle over het land verloor en hij onder internationale druk kwam te staan.
De bekendmaking van de kandidatuur vrijdag maakte kritiek los binnen de regering. Minister van communicatie, Roxana Lizarraga, zei dat Añez "haar doelen uit het oog is verloren" en stapte zondag op. Añez zegt zich te kandideren om een einde te maken aan de politieke verdeeldheid in het land, en ontkent dat het een vooropgezet plan is.
Plaatselijke media publiceerden zondag een opiniepeiling waarin de socialistische partij van Morales (die geen kandidaat is) aan kop gaat in de peilingen met 26 procent. Toen de peiling werd gedaan was de kandidatuur van Añez nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - In de misbruikzaak tegen de Britse acteur en komiek Russell Brand is hij door de aanklager in Londen een "seksueel roofdier" genoemd. De acteur wordt beschuldigd van vergrijpen tegen zes verschillende vrouwen.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
5 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
5 uur geleden