Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

LA PAZ (ANP) - De Boliviaanse interim-regering gaat een zaak indienen bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag tegen voormalig president Evo Morales vanwege "misdaden tegen de mensheid". Dat heeft de minister van Binnenlandse Zaken Arturo Murillo vrijdag bekendgemaakt.

De regering zal de zaak "binnen een aantal dagen" indienen, zo vertelde Murillo aan een Boliviaans radiostation. De minister heeft vorige week een strafrechtelijke klacht ingediend tegen Morales vanwege opruiing en terrorisme nadat het voormalige staatshoofd zijn aanhangers zou hebben opgeroepen steden te blokkeren en de brandstof- en voedselvoorzieningen af te sluiten. De oud-president beschuldigt de interim-regering van "genocide" omdat er na de verkiezingen 32 mensen, waarvan de meeste aanhangers van Morales waren, zijn omgekomen.

Aan het bewind van Morales, die sinds 2006 president was, kwam enkele weken geleden abrupt een einde. Hij kondigde zijn vertrek aan en vluchtte naar Mexico. Zijn positie was onhoudbaar geworden doordat grote onrust was ontstaan over vermeend gesjoemel tijdens de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Frankrijk beleeft warmste dag sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.

1 uur geleden
Honderden scholen in VK dicht vanwege hittegolf

LONDEN (ANP/AFP) - Zeker driehonderd scholen in het Verenigd Koninkrijk zijn woensdag en donderdag deels of volledig gesloten vanwege de hittegolf, meldt de BBC. Het werkelijke aantal ligt volgens de nieuwszender waarschijnlijk hoger, omdat niet alle sluitingen publiekelijk worden aangekondigd.

1 uur geleden
Denemarken sluit zich aan bij Hormuz-coalitie

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken sluit zich aan bij de Hormuz-coalitie die Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben opgezet, maakte de regering dinsdag bekend. Volgens defensieminister Jeppe Bruus levert het land onder meer een groep tolken, drones en expertise op het gebied van cyberbeveiliging. Hij gaf geen verdere details over de omvang van de bijdrage.

1 uur geleden
Eiffeltoren en Louvre wijzigen openingstijden vanwege hitte

PARIJS (ANP/AFP) - De openingstijden van de Eiffeltoren en het Louvre in Parijs zijn aangepast vanwege de hitte in de Franse hoofdstad. Daar geldt momenteel code rood, de hoogste weerswaarschuwing die in Frankrijk kan worden afgegeven.

2 uur geleden
Inwoners Teheran krijgen vrije dagen voor begrafenis Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben bepaald dat inwoners van Teheran drie dagen vrij krijgen voor de begrafenis van de omgekomen ayatollah Ali Khamenei. Hij was zo'n 37 jaar aan de macht in Iran toen hij eind februari werd gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.

2 uur geleden
Taliban zeggen met EU te hebben gesproken over 'consulaire zaken'

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie van de Taliban heeft in Brussel gesproken met vertegenwoordigers van de Europese Commissie, melden meerdere media. In het gesprek zijn consulaire zaken besproken, zoals de mogelijke hervatting van consulaire diensten voor Afghanen in de EU, de aanwezigheid van consulaten en "de noodzaak van vertrouwensopbouwende maatregelen". Dat meldt persbureau Reuters op basis van een verklaring van een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Dode in gedrang na WK-vertoning in Jordanië

AMMAN (ANP/DPA) - In Jordanië is een persoon overleden door verdrukking, nadat veel fans bijeen waren gekomen voor een vertoning van de WK-wedstrijd van het land tegen Algerije. Acht anderen raakten gewond.

4 uur geleden