Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

LA PAZ (ANP) - De Boliviaanse interim-regering gaat een zaak indienen bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag tegen voormalig president Evo Morales vanwege "misdaden tegen de mensheid". Dat heeft de minister van Binnenlandse Zaken Arturo Murillo vrijdag bekendgemaakt.

De regering zal de zaak "binnen een aantal dagen" indienen, zo vertelde Murillo aan een Boliviaans radiostation. De minister heeft vorige week een strafrechtelijke klacht ingediend tegen Morales vanwege opruiing en terrorisme nadat het voormalige staatshoofd zijn aanhangers zou hebben opgeroepen steden te blokkeren en de brandstof- en voedselvoorzieningen af te sluiten. De oud-president beschuldigt de interim-regering van "genocide" omdat er na de verkiezingen 32 mensen, waarvan de meeste aanhangers van Morales waren, zijn omgekomen.

Aan het bewind van Morales, die sinds 2006 president was, kwam enkele weken geleden abrupt een einde. Hij kondigde zijn vertrek aan en vluchtte naar Mexico. Zijn positie was onhoudbaar geworden doordat grote onrust was ontstaan over vermeend gesjoemel tijdens de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Hannover kort dicht door drone

HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.

27 minuten geleden
Dodental na grote crash vrachtvliegtuig VS gestegen naar elf

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.

4 uur geleden
NAVO en Rutte krijgen Duitse vredesprijs

MÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.

5 uur geleden
Weer drones gezien in buurt van Belgische militaire instellingen

BRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.

7 uur geleden
Surinaamse oud-president Venetiaan overleden, melden media

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.

8 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers en fietsers op Franse eiland Oléron

SAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.

9 uur geleden
Poetin overweegt net als Trump kernwapens te testen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.

10 uur geleden