Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

Bolivia wil Morales voor Internationaal Hof

LA PAZ (ANP) - De Boliviaanse interim-regering gaat een zaak indienen bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag tegen voormalig president Evo Morales vanwege "misdaden tegen de mensheid". Dat heeft de minister van Binnenlandse Zaken Arturo Murillo vrijdag bekendgemaakt.

De regering zal de zaak "binnen een aantal dagen" indienen, zo vertelde Murillo aan een Boliviaans radiostation. De minister heeft vorige week een strafrechtelijke klacht ingediend tegen Morales vanwege opruiing en terrorisme nadat het voormalige staatshoofd zijn aanhangers zou hebben opgeroepen steden te blokkeren en de brandstof- en voedselvoorzieningen af te sluiten. De oud-president beschuldigt de interim-regering van "genocide" omdat er na de verkiezingen 32 mensen, waarvan de meeste aanhangers van Morales waren, zijn omgekomen.

Aan het bewind van Morales, die sinds 2006 president was, kwam enkele weken geleden abrupt een einde. Hij kondigde zijn vertrek aan en vluchtte naar Mexico. Zijn positie was onhoudbaar geworden doordat grote onrust was ontstaan over vermeend gesjoemel tijdens de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.

1 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

1 uur geleden
Trump over komst Bolsonaro naar VS: het zijn aardige mensen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.

2 uur geleden
Zelensky: vooruitgang aan het front, inclusief nieuwe operatie

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.

2 uur geleden
VS verstrekken visa aan Flávio Bolsonaro en familieleden

WASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.

2 uur geleden
VS: kosten van oorlog tegen Iran lopen sterk op

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie ⁠in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon ​die persbureau Reuters heeft ingezien.

4 uur geleden
Kwart van de stemmen geteld, blok Netanyahu aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.

4 uur geleden