Bolivia pakt 17 mensen op rond mislukte coup
LA PAZ (ANP/AFP) - In Bolivia zijn zeventien mensen aangehouden voor hun vermeende rol bij de mislukte coup van woensdag. Het gaat om actieve en gepensioneerde militairen en burgers.
Eenheden van de strijdkrachten hadden het plein voor het presidentieel paleis bezet en ramden met een voertuig door de toegangsdeuren. Generaal Juan José Zúñiga had de leiding over de staatsgreep, maar hij werd vrijwel meteen uit zijn functie gezet en gearresteerd. De nieuwe legerleiders gaven de troepen op het plein de opdracht om te vertrekken en dat deden ze. Daarmee was de coup mislukt.
De Boliviaanse minister van Binnenlandse Zaken Eduardo del Castillo vertelde donderdag op televisie dat de regering al informatie had over een naderende couppoging. Nu zijn er zeventien mensen opgepakt, maar volgens hem waren er nog veel meer mensen bij betrokken.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
2 minuten geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
3 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
5 uur geleden