Bolivia pakt 17 mensen op rond mislukte coup
LA PAZ (ANP/AFP) - In Bolivia zijn zeventien mensen aangehouden voor hun vermeende rol bij de mislukte coup van woensdag. Het gaat om actieve en gepensioneerde militairen en burgers.
Eenheden van de strijdkrachten hadden het plein voor het presidentieel paleis bezet en ramden met een voertuig door de toegangsdeuren. Generaal Juan José Zúñiga had de leiding over de staatsgreep, maar hij werd vrijwel meteen uit zijn functie gezet en gearresteerd. De nieuwe legerleiders gaven de troepen op het plein de opdracht om te vertrekken en dat deden ze. Daarmee was de coup mislukt.
De Boliviaanse minister van Binnenlandse Zaken Eduardo del Castillo vertelde donderdag op televisie dat de regering al informatie had over een naderende couppoging. Nu zijn er zeventien mensen opgepakt, maar volgens hem waren er nog veel meer mensen bij betrokken.
Meer uit Buitenland
LAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.
1 uur geledenLIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.
1 uur geledenERBIL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een gecombineerde aanval met raketten en drones te hebben uitgevoerd op Amerikaanse faciliteiten in de provincie Erbil in het noorden van Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor een Amerikaanse luchtaanval op een huwelijksfeest in Iran, waarbij vier doden vielen, onder wie een kind.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - In de Duitse stad Hamburg zijn bij een schietpartij zeker twee doden gevallen, zo meldt de Duitse krant Bild. Ook zouden meerdere mensen gewond zijn geraakt. Hulpdiensten kunnen het pand waar het incident plaatsvond nog niet betreden, omdat er mogelijk nog gewapende daders aanwezig zijn.
2 uur geledenBANJA LUKA (ANP) - Enkele duizenden Bosnische Serviërs hebben dinsdag een eerbetoon gebracht aan de voormalige legerleider en veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić, die vorige week overleed terwijl hij een levenslange gevangenisstraf uitzat voor onder meer genocide.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Een Hondurese rechtbank heeft de aanklachten wegens fraude en witwassen tegen oud-president Juan Orlando Hernández ingetrokken. Negen maanden geleden werd Hernández gratie verleend door de Amerikaanse president Donald Trump. Hernández zat in een Amerikaanse gevangenis een lange straf uit voor drugshandel.
2 uur geleden