Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia pakt 17 mensen op rond mislukte coup

Bolivia pakt 17 mensen op rond mislukte coup

LA PAZ (ANP/AFP) - In Bolivia zijn zeventien mensen aangehouden voor hun vermeende rol bij de mislukte coup van woensdag. Het gaat om actieve en gepensioneerde militairen en burgers.

Eenheden van de strijdkrachten hadden het plein voor het presidentieel paleis bezet en ramden met een voertuig door de toegangsdeuren. Generaal Juan José Zúñiga had de leiding over de staatsgreep, maar hij werd vrijwel meteen uit zijn functie gezet en gearresteerd. De nieuwe legerleiders gaven de troepen op het plein de opdracht om te vertrekken en dat deden ze. Daarmee was de coup mislukt.

De Boliviaanse minister van Binnenlandse Zaken Eduardo del Castillo vertelde donderdag op televisie dat de regering al informatie had over een naderende couppoging. Nu zijn er zeventien mensen opgepakt, maar volgens hem waren er nog veel meer mensen bij betrokken.

Meer uit Buitenland

Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

40 minuten geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

56 minuten geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

1 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

1 uur geleden
Burgemeester Parijs veroordeelt geweld in Frankrijk en zijn stad

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.

1 uur geleden
Demonstrant in Saint-Étienne verliest hand door politiegranaat

SAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.

1 uur geleden
Paus is terug in het Vaticaan na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo is zaterdagmiddag teruggekeerd in het Vaticaan, na een operatie in het ziekenhuis waarbij een kwaadaardig knobbeltje in zijn long is verwijderd.

2 uur geleden