Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia contacteert Internationaal Strafhof over Morales

Bolivia contacteert Internationaal Strafhof over Morales

LA PAZ (ANP) - De regering van Bolivia heeft contact opgenomen met het Internationaal Strafhof in Den Haag om voormalig president Evo Morales aan te klagen wegens "misdaden tegen de menselijkheid". De aanklacht draait om een massale wegversperring van vorige maand. Dat heeft interim-president Jeanine Anez op Twitter bekendgemaakt.

De regering beschuldigde Morales van "terrorisme en genocide" tijdens de 12-daagse blokkade waarbij ziekenhuizen klaagden dat ze geen dringende medische benodigdheden konden krijgen die nodig zijn om coronapatiënten te behandelen. Hierdoor zouden volgens Anez meer dan veertig doden zijn gevallen omdat er een gebrek aan zuurstof was om ze mee te behandelen.

Morales, die in ballingschap leeft in Argentinië, had zijn aanhangers aangemoedigd druk op de autoriteiten uit te voeren in een poging uitstel van de verkiezingen te voorkomen. Die zouden eerst in mei plaatsvinden, maar werden uitgesteld tot 6 september en vervolgens naar 18 oktober.

Hoewel de protesten niet konden voorkomen dat de verkiezingen niet in september worden gehouden, riep de belangrijkste vakbond van Bolivia op de wegversperringen op te heffen nadat de regering een wet had goedgekeurd die verder uitstel na oktober verhinderde. Maar gedurende 12 dagen zorgden 142 wegversperringen in het land ervoor dat vrachtwagens maar in beperkte mate zuurstof konden afleveren bij ziekenhuizen.

Meer uit Buitenland

Kallas wijst normaliseren betrekkingen met Moskou van de hand

BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.

13 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk kampt met 'ongekende' uitbraak meningitis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.

55 minuten geleden
VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

1 uur geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

2 uur geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

3 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

3 uur geleden