Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bolivia beschuldigt ex-leider van 'terrorisme'

Bolivia beschuldigt ex-leider van 'terrorisme'

LA PAZ (ANP/AFP/DPA) - De Boliviaanse interim-regering beschuldigt de gevluchte oud-president Evo Morales van opruiing en terrorisme. "We vragen om de hoogst mogelijke straf", zei minister Arturo Murillo (Binnenlandse Zaken), die de zaak vrijdag heeft neergelegd bij aanklagers in hoofdstad La Paz. Daar hebben wegblokkades geleid tot tekorten.

De minister liet eerder deze week een opname horen waarop Morales zijn aanhangers opdracht zou geven te voorkomen dat voedsel naar steden wordt gebracht. "We gaan ze blokkeren, echt omsingelen", zegt een stem, die volgens Murillo van de gevluchte oud-president is. Morales klaagt op Twitter dat op grond van gemanipuleerd bewijs een onderzoek wordt ingesteld.

Aan het bewind van Morales, die sinds 2006 president was, kwam eerder deze maand abrupt een einde. Hij kondigde zijn vertrek aan en vertrok naar Mexico. Zijn positie was onhoudbaar geworden doordat grote onrust was ontstaan over vermeend gesjoemel tijdens de verkiezingen. De oud-president houdt zelf vol het slachtoffer te zijn van een staatsgreep.

Bolivia heeft inmiddels een klacht ingediend bij Mexico over de vermeende opmerkingen van Morales. Die zouden strijdig zijn met de voorwaarden van zijn politiek asiel.

Meer uit Politiek

Ook Berendsen noemt Rusland na aandringen een vijand

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Kabinet verwacht eind 2027 adviezen over onlinediscriminatie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht in november 2027 een rapport met adviezen om onlinediscriminatie tegen te gaan. Dat rapport wordt opgesteld op basis van onlinemeetings en fysieke gesprekken over het onderwerp. Iedereen kan zich daarvoor aanmelden.

5 uur geleden
Yeşilgöz wil landen aansporen meer te leveren aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil andere EU-landen aansporen meer te leveren aan Oekraïne. Dat land verwacht een zware winter in de oorlog tegen Rusland en heeft dringend geld en middelen nodig. Onder meer Volt vroeg Yeşilgöz nu al meer geld vrij te maken.

7 uur geleden
Ministeries moeten samen 750 regels schrappen of versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Alle ministeries moeten samen voor het eind van 2027 in totaal 750 regels hebben geschrapt of versimpeld. Ieder ministerie heeft een eigen doel gekregen, meldt staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Minister: Oekraïense asielaanvragen niet met prioriteit behandeld

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.

1 dag geleden
Aanbod planbare zorg in regionale ziekenhuizen niet toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.

1 dag geleden
Kabinet pakt versnippering hulp slachtoffers seksueel geweld aan

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel misbruik en geweld moet laagdrempeliger en minder versnipperd. Daarom komt het kabinet met een nieuwe landelijke werkwijze die de ondersteuning aan slachtoffers moet verbeteren.

1 dag geleden