Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Bol.com moet sneller optreden tegen nepartikelen’

‘Bol.com moet sneller optreden tegen nepartikelen’

AMSTERDAM (ANP) - Grote merken als Nike en Tommy Hilfiger vinden dat bol.com sneller illegale namaakproducten van zijn website moet verwijderen dan nu gebeurt. Volgens hen kan het bij de Nederlandse webshop na een melding twee weken duren voordat nepartikelen niet meer zichtbaar zijn, terwijl dit bij concurrenten zoals Amazon en Marktplaats sneller gebeurt.

"De procedure van bol.com om namaakproducten van de website te verwijderen, kan scherper", zegt directeur Ronald Brohm van React, een internationale organisatie die ruim driehonderd grote merken vertegenwoordigt. "Dat is schadelijk, want klanten hebben de nepartikelen dan vaak al aangeschaft", zo bevestigt hij na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

Nepproducten zijn illegaal en ondernemers lopen veel inkomsten mis door deze handel. Online groeit de markt van illegale nepproducten hard, de producten worden vaak ingekocht bij Chinese webshops.

Bol.com benadrukt in een reactie het verwijderen van illegale producten zorgvuldig aan te pakken. Na een melding wordt er eerst aan de melder gevraagd om zelf contact op te nemen met de aanbieder van de nepartikelen. "Wanneer wij naar aanleiding van een melding onmiddellijk het aanbod offline zouden halen, kan dit betekenen dat aanbod onterecht offline wordt gehaald", legt een woordvoerster van bol.com uit. De hele procedure om nepartikelen te verwijderen zou gemiddeld zes dagen duren, maar de maximale duur bij bol.com bedraagt volgens de zegsvrouw vijftien dagen.

Meer uit Financieel

Claimstichting versnelt Babboe-claim na betalingsuitstel Accell

UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.

11 uur geleden
Vermogen Elon Musk herstelt na flinke koerssprong SpaceX

NEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.

13 uur geleden
Amazon investeert in enorme gascentrale in Texas

SEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.

14 uur geleden
Delfland zoekt water voor met droogte kampende glastuinbouw

DELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.

15 uur geleden
Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.

18 uur geleden
Vrachtwagens mogen in Duitsland tijdelijk ook op zondag de weg op

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.

18 uur geleden
Europese kritiek op Meta en TikTok om desinformatie over Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.

19 uur geleden