Bol.com: meer boeken voor vader op Vaderdag
UTRECHT (ANP) - Vaders kunnen dit jaar vaker dan voorgaande jaren op een boek als cadeau rekenen voor Vaderdag. Bij internetwinkel Bol.com werden haast twee keer zoveel boeken verkocht in de week voorafgaande aan dat cadeautjesfestijn dan een jaar eerder. Ook cadeaubonnen waren in trek.
De populariteit van boeken is mogelijk te verklaren door een gerichte campagne van Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB). Die organisatie, die ook de boekenweek organiseert, heeft met een reclamecampagne boeken geprobeerd te promoten als geschenk voor Moederdag en nu ook Vaderdag.
Behalve boeken en cadeaukaarten blijven ook andere traditionele vaderdagcadeaus als luchtjes het goed doen. Scheerapparaten zijn ook populair, met name een bepaald model van Philips.
Tenslotte is de smartwatch een gewild geschenk. De modellen van allerlei merken werden aanzienlijk beter verkocht.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden