Bol.com blijft grootste online verkoper van Nederland
UTRECHT (ANP) - Bol.com blijft met afstand koploper in de lijst van bedrijven met de hoogste online-omzet in Nederland. Eletronicawebshop Coolblue staat tweede, gevolgd door Albert Heijn. Dat komt naar voren uit de jaarlijkse top 100 samengesteld door marktonderzoeker en vakblad Twinkle.
Bol.com profiteert steeds meer van externe verkopers op zijn platform en verkocht in 2019 voor 2,17 miljard euro aan klanten in Nederland. Nederlandse shoppers besteedden er ruim een miljard euro meer dan bij Coolblue, en Albert Heijn haalde 680 miljoen euro binnen.
Het Duitse Zalando bezet de vierde plek in de top 100. Wehkamp staat op de laatste plek in de top 5, die hetzelfde is gebleven als vorig jaar. Ook Amazon, dat in maart de deuren opende van een Nederlandse webwinkel, heeft zijn positie op plaats 6 behouden.
Supermarkt Jumbo stijgt in vergelijking met vorig jaar één plekje, van 8 naar 7. Onlinesuper Picnic daalt juist, van plek 11 vorig jaar naar plek 13 dit jaar. De educatieve dienstverlener The Learning Netwerk en MediaMarkt moeten in de top 10 plaatsmaken voor nieuwkomers warenhuis Bijenkorf en onlinekledingwinkel About You, die nu respectievelijk op plaats 9 en 8 staan. H&M sluit net als vorig jaar de top 10 af. De bedrijven in de top 10 verkochten in 2019 allemaal voor minimaal een kwart miljard euro online in Nederland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.
55 minuten geledenHANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in september opnieuw iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. Sinds juni is weer een verbetering te zien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overzeese aanvoer van gekoelde groente en fruit nam tussen 2015 en 2025 sterk toe, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De aanvoer van groente verdubbelde in deze periode en die van fruit nam met bijna de helft toe, terwijl er minder vis en vlees werd aangevoerd. Vooral bananen en avocado's waren vorig jaar meer in trek dan tien jaar geleden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in augustus voor het eerst sinds december 2025 op maandbasis gedaald. Vergeleken met juli waren koopwoningen 0,1 procent goedkoper, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
2 uur geleden