Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol.com blijft grootste online verkoper van Nederland

Bol.com blijft grootste online verkoper van Nederland

UTRECHT (ANP) - Bol.com blijft met afstand koploper in de lijst van bedrijven met de hoogste online-omzet in Nederland. Eletronicawebshop Coolblue staat tweede, gevolgd door Albert Heijn. Dat komt naar voren uit de jaarlijkse top 100 samengesteld door marktonderzoeker en vakblad Twinkle.

Bol.com profiteert steeds meer van externe verkopers op zijn platform en verkocht in 2019 voor 2,17 miljard euro aan klanten in Nederland. Nederlandse shoppers besteedden er ruim een miljard euro meer dan bij Coolblue, en Albert Heijn haalde 680 miljoen euro binnen.

Het Duitse Zalando bezet de vierde plek in de top 100. Wehkamp staat op de laatste plek in de top 5, die hetzelfde is gebleven als vorig jaar. Ook Amazon, dat in maart de deuren opende van een Nederlandse webwinkel, heeft zijn positie op plaats 6 behouden.

Supermarkt Jumbo stijgt in vergelijking met vorig jaar één plekje, van 8 naar 7. Onlinesuper Picnic daalt juist, van plek 11 vorig jaar naar plek 13 dit jaar. De educatieve dienstverlener The Learning Netwerk en MediaMarkt moeten in de top 10 plaatsmaken voor nieuwkomers warenhuis Bijenkorf en onlinekledingwinkel About You, die nu respectievelijk op plaats 9 en 8 staan. H&M sluit net als vorig jaar de top 10 af. De bedrijven in de top 10 verkochten in 2019 allemaal voor minimaal een kwart miljard euro online in Nederland.

Meer uit Financieel

Italiaans vliegverkeer verstoord door technisch probleem

ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.

22 minuten geleden
Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

54 minuten geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

57 minuten geleden
Ook vrijdag nog lege schappen bij Albert Heijns om cyberincident

DEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh verrast door 'veerkracht' van wereldeconomie

BANGKOK (ANP/AFP) - Voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse Federal Reserve stelt verrast te zijn door de veerkracht van de wereldeconomie. Die houdt zich volgens hem goed staande, ondanks recente geopolitieke schokken en renteverhogingen door de centrale banken ter bestrijding van de inflatie.

1 uur geleden
Beurzen Azië herstellen na verkoopgolf in chipsector

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië wisten vrijdag deels te herstellen van de verkoopgolf in de chipsector een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, van de hand. Ook zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

2 uur geleden
Rechter verbiedt Meta zich te mengen in verkiezingen Brazilië

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.

6 uur geleden