Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bol.com blijft grootste online verkoper van Nederland

Bol.com blijft grootste online verkoper van Nederland

UTRECHT (ANP) - Bol.com blijft met afstand koploper in de lijst van bedrijven met de hoogste online-omzet in Nederland. Eletronicawebshop Coolblue staat tweede, gevolgd door Albert Heijn. Dat komt naar voren uit de jaarlijkse top 100 samengesteld door marktonderzoeker en vakblad Twinkle.

Bol.com profiteert steeds meer van externe verkopers op zijn platform en verkocht in 2019 voor 2,17 miljard euro aan klanten in Nederland. Nederlandse shoppers besteedden er ruim een miljard euro meer dan bij Coolblue, en Albert Heijn haalde 680 miljoen euro binnen.

Het Duitse Zalando bezet de vierde plek in de top 100. Wehkamp staat op de laatste plek in de top 5, die hetzelfde is gebleven als vorig jaar. Ook Amazon, dat in maart de deuren opende van een Nederlandse webwinkel, heeft zijn positie op plaats 6 behouden.

Supermarkt Jumbo stijgt in vergelijking met vorig jaar één plekje, van 8 naar 7. Onlinesuper Picnic daalt juist, van plek 11 vorig jaar naar plek 13 dit jaar. De educatieve dienstverlener The Learning Netwerk en MediaMarkt moeten in de top 10 plaatsmaken voor nieuwkomers warenhuis Bijenkorf en onlinekledingwinkel About You, die nu respectievelijk op plaats 9 en 8 staan. H&M sluit net als vorig jaar de top 10 af. De bedrijven in de top 10 verkochten in 2019 allemaal voor minimaal een kwart miljard euro online in Nederland.

Meer uit Financieel

BBC: Russische groepen claimen vriezerhack, experts sceptisch

LONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.

57 minuten geleden
Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

2 uur geleden
ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

3 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

4 uur geleden
Mogelijk miljoenen buitgemaakt bij cyberaanval op Franse bank

LE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.

5 uur geleden
Vakbond FNV start donderdag in Diemen met acties bij ABN AMRO

UTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.

6 uur geleden
Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

7 uur geleden