Bol wint 400 meter horden ook bij Diamond League in Lausanne
LAUSANNE (ANP) - Femke Bol heeft opnieuw een overwinning geboekt op de 400 meter horden. De 22-jarige Amersfoortse zegevierde bij de Diamond League in Lausanne in 52,95 seconden, minder dan een seconde boven haar persoonlijk record (52,03).
De Nederlandse veroverde onlangs bij de EK in München drie keer goud. Het lukte haar als eerste vrouw om zowel de 400 meter vlak als de 400 meter horden te winnen. Bol leidde de Nederlandse estafetteploeg ook naar het goud op de 4x400 meter.
Bol liep in Lausanne haar vierde 400 meter horden van dit jaar in de Diamond League. Ze won ze allemaal. Bol staat in het klassement met 32 punten op de tweede plaats achter Anna Rizjikova uit Oekraïne, die twee wedstrijden meer liep en 34 punten heeft. Rizjikova eindigde in de Zwitserse stad als vierde. Bol hoopt begin september bij de Diamond League-finale in Zürich net als vorig jaar het eindklassement van 'haar' 400 meter horden te winnen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
21 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
22 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden