Bol wil vooral 'supergoede' race lopen in uitverkocht Omnisport
APELDOORN (ANP) - Femke Bol doet niet aan voorspellingen. Ze wil zondag in de finale van de 400 meter op de NK indooratletiek in Apeldoorn een 'supergoede' race lopen en dan ziet ze wel of er weer een wereldrecord uitrolt. "We lopen in een uitverkocht stadion. We zijn dat helemaal niet gewend in Nederland, maar bijzonder is het wel", zei de 23-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter.
Bol veroverde vorig jaar de titel in het Omnisport met een wereldrecord van 49,26 seconden. Ze liep toen het 41 jaar oude wereldrecord van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken. De verwachtingen voor de finale van zondag zijn zo hooggespannen, dat de sporthal in Apeldoorn voor het eerst in vijftien jaar NK atletiek is uitverkocht. Zo'n 5000 mensen willen Bol zien vlammen.
"Mijn familie had aanvankelijk helemaal geen tickets. Ze hadden niet verwacht dat het uitverkocht zou zijn", vertelt de Sportvrouw van het Jaar. "Ze hebben gelukkig nog vijf tickets kunnen krijgen, dus ze zijn erbij. Het is bizar, maar wel mooi om te zien dat atletiek zo populair is. Ook belangrijk met het oog op de EK volgend jaar in Apeldoorn."
Wereldrecord 'geen hoofddoel'
De 400 meter indoor is voor Bol geen hoofdnummer, maar wel een belangrijke afstand. Ze doet er de snelheid op die ze in het outdoorseizoen nodig heeft voor haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorig jaar in Boedapest de wereldtitel en wil ze op de Olympische Spelen komende zomer in Parijs voor het goud gaan.
"Ik merk dat ik in alles weer wat beter ben geworden. De 400 meter gaat wat soepeler dit jaar omdat ik wat harder ben gaan openen. Ik voel me ook sterk, maar het is indoor en dan weet je nooit of je de perfecte race kunt lopen. Misschien, als alles goed gaat, loop ik weer een wereldrecord, maar het is deze winter geen hoofddoel", zegt Bol. "Doel is om goud te halen op de WK indoor in Glasgow."
Toptijden
Bol heeft deze winter haar goede vorm al twee keer bewezen met toptijden. Ze opende begin februari haar seizoen in Metz met 49,69, een week later in Liévin noteerde ze 49,63. Ze is tot dusver de enige atlete in de wereld die de 400 meter indoor onder de 50 seconden heeft gelopen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
1 uur geleden