Bol wil vooral 'supergoede' race lopen in uitverkocht Omnisport
APELDOORN (ANP) - Femke Bol doet niet aan voorspellingen. Ze wil zondag in de finale van de 400 meter op de NK indooratletiek in Apeldoorn een 'supergoede' race lopen en dan ziet ze wel of er weer een wereldrecord uitrolt. "We lopen in een uitverkocht stadion. We zijn dat helemaal niet gewend in Nederland, maar bijzonder is het wel", zei de 23-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter.
Bol veroverde vorig jaar de titel in het Omnisport met een wereldrecord van 49,26 seconden. Ze liep toen het 41 jaar oude wereldrecord van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken. De verwachtingen voor de finale van zondag zijn zo hooggespannen, dat de sporthal in Apeldoorn voor het eerst in vijftien jaar NK atletiek is uitverkocht. Zo'n 5000 mensen willen Bol zien vlammen.
"Mijn familie had aanvankelijk helemaal geen tickets. Ze hadden niet verwacht dat het uitverkocht zou zijn", vertelt de Sportvrouw van het Jaar. "Ze hebben gelukkig nog vijf tickets kunnen krijgen, dus ze zijn erbij. Het is bizar, maar wel mooi om te zien dat atletiek zo populair is. Ook belangrijk met het oog op de EK volgend jaar in Apeldoorn."
Wereldrecord 'geen hoofddoel'
De 400 meter indoor is voor Bol geen hoofdnummer, maar wel een belangrijke afstand. Ze doet er de snelheid op die ze in het outdoorseizoen nodig heeft voor haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorig jaar in Boedapest de wereldtitel en wil ze op de Olympische Spelen komende zomer in Parijs voor het goud gaan.
"Ik merk dat ik in alles weer wat beter ben geworden. De 400 meter gaat wat soepeler dit jaar omdat ik wat harder ben gaan openen. Ik voel me ook sterk, maar het is indoor en dan weet je nooit of je de perfecte race kunt lopen. Misschien, als alles goed gaat, loop ik weer een wereldrecord, maar het is deze winter geen hoofddoel", zegt Bol. "Doel is om goud te halen op de WK indoor in Glasgow."
Toptijden
Bol heeft deze winter haar goede vorm al twee keer bewezen met toptijden. Ze opende begin februari haar seizoen in Metz met 49,69, een week later in Liévin noteerde ze 49,63. Ze is tot dusver de enige atlete in de wereld die de 400 meter indoor onder de 50 seconden heeft gelopen.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden