Bol wil vooral 'supergoede' race lopen in uitverkocht Omnisport
APELDOORN (ANP) - Femke Bol doet niet aan voorspellingen. Ze wil zondag in de finale van de 400 meter op de NK indooratletiek in Apeldoorn een 'supergoede' race lopen en dan ziet ze wel of er weer een wereldrecord uitrolt. "We lopen in een uitverkocht stadion. We zijn dat helemaal niet gewend in Nederland, maar bijzonder is het wel", zei de 23-jarige Amersfoortse atlete na de series van de 400 meter.
Bol veroverde vorig jaar de titel in het Omnisport met een wereldrecord van 49,26 seconden. Ze liep toen het 41 jaar oude wereldrecord van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken. De verwachtingen voor de finale van zondag zijn zo hooggespannen, dat de sporthal in Apeldoorn voor het eerst in vijftien jaar NK atletiek is uitverkocht. Zo'n 5000 mensen willen Bol zien vlammen.
"Mijn familie had aanvankelijk helemaal geen tickets. Ze hadden niet verwacht dat het uitverkocht zou zijn", vertelt de Sportvrouw van het Jaar. "Ze hebben gelukkig nog vijf tickets kunnen krijgen, dus ze zijn erbij. Het is bizar, maar wel mooi om te zien dat atletiek zo populair is. Ook belangrijk met het oog op de EK volgend jaar in Apeldoorn."
Wereldrecord 'geen hoofddoel'
De 400 meter indoor is voor Bol geen hoofdnummer, maar wel een belangrijke afstand. Ze doet er de snelheid op die ze in het outdoorseizoen nodig heeft voor haar favoriete onderdeel, de 400 meter horden. Op dat nummer veroverde ze vorig jaar in Boedapest de wereldtitel en wil ze op de Olympische Spelen komende zomer in Parijs voor het goud gaan.
"Ik merk dat ik in alles weer wat beter ben geworden. De 400 meter gaat wat soepeler dit jaar omdat ik wat harder ben gaan openen. Ik voel me ook sterk, maar het is indoor en dan weet je nooit of je de perfecte race kunt lopen. Misschien, als alles goed gaat, loop ik weer een wereldrecord, maar het is deze winter geen hoofddoel", zegt Bol. "Doel is om goud te halen op de WK indoor in Glasgow."
Toptijden
Bol heeft deze winter haar goede vorm al twee keer bewezen met toptijden. Ze opende begin februari haar seizoen in Metz met 49,69, een week later in Liévin noteerde ze 49,63. Ze is tot dusver de enige atlete in de wereld die de 400 meter indoor onder de 50 seconden heeft gelopen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
15 uur geleden