Bol wil in Brussel Diamond League-seizoen in stijl afsluiten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Atlete Femke Bol sluit haar seizoen zaterdagavond op de 400 meter horden af op de Memorial Van Damme in het Brusselse Koning Boudewijnstadion. De drievoudig medaillewinnares van de afgelopen Olympische Spelen is fit genoeg om te starten en kan voor de vierde keer op rij de Diamond League Final winnen.
"Ik voel me al beter en ik ben er klaar voor, anders zou ik hier niet zijn", vertelde de 24-jarige Bol tijdens een persmoment. Eerder moest ze ziek afzeggen voor de vorige Diamond League-wedstrijd in Zürich. "De Spelen hebben veel gevraagd van mijn lichaam."
Bol veroverde op de Spelen van Parijs goud (4x400 meter gemengd), zilver (4x400 meter) en brons (400 meter horden). Ze domineert dit seizoen opnieuw op de 400 meter horden in de Diamond League en won al 23 keer op rij.
"Ik ben erg enthousiast om mijn seizoen hier in Brussel af te sluiten. Dit is bijna een thuiswedstrijd voor mij. Ik herinner me nog dat ik vorig jaar na het WK in Boedapest erg moe was, maar de ambiance en het publiek hier in het stadion laten je dat vergeten. Zaterdag wil ik dus heel graag de kroon op het werk zetten en voor het vierde jaar op rij de finale winnen", besloot Bol.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
7 uur geleden